یکی از بهترین دانشگاه های مالزی

دانشگاه Putra مالزی (UPM ؛ که به طور رسمی با عنوان Universiti Pertanian Malaysia یا کالج کشاورزی Malaya یا دانشکده کشاورزی شناخته می شود) با ارزیابی دولت مستقل به عنوان یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی در مالزی که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را با محوریت علوم کشاورزی و مرتبط با آن شناخته می شود ، شناخته می شود.

دانشکده ها

پردیس اصلی UPM در سال 1931 به عنوان دانشکده کشاورزی تأسیس شده است ، در شهر Serang ، سلنگور. پیش از این با عنوان Universiti Pertanian مالزی یا دانشگاه کشاورزی مالزی شناخته می شد.

اکنون ، UPM طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در اکثر زمینه ها از جمله علوم ، مهندسی ، پزشکی ، دامپزشکی ، تجارت و علوم اجتماعی ارائه می دهد.

این دانشگاه به عنوان 132مین دانشگاه برتر جهان در سال 2021 توسط وب سایت معتبر QS رتبه بندی شد و در بین دانشگاه های آسیا و دومین دانشگاه برتر مالزی در رتبه 33 قرار گرفت.

تاریخچه دانشگاه

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه upm مالزی است  و  دانشکده کشاورزی در 21 مه 1931 توسط جان اسکات ،  افسر اداری استعمارگران استریت انگلیس مستقر شد. این مدرسه در یک قطعه زمین به مساحت 22 هکتار در Serdang قرار داشت و دو برنامه را ارائه می داد: یک برنامه دیپلم سه ساله و یک دوره صدور گواهینامه یک ساله در کشاورزی.

در سال 1947 ، این مدرسه توسط سر ادوارد جنت ، فرماندار وقت اتحادیه مالایان ، دانشکده کشاورزی مالایا اعلام شد. تأسیس Universiti Pertanian مالزی زمانی اتفاق افتاد که کالج کشاورزی در Serdang با دانشکده کشاورزی دانشگاه مالایا ادغام شد.

دکتر محد. راشدان بن حاجی بابا ، مدیر آن زمان دانشکده کشاورزی مالایا ، با توجه به مفاد بند 18 قانون دانشگاه ها و کالج های دانشگاه ، در سال 1971 به عنوان معاون اول منصوب شد.

با اولین جذب 1.559 دانشجوی ، Universiti پرتانیا مالزی اولین جلسه علمی خود را در ژوئیه سال 1973 در سه دانشکده مرکزی و یک بخش اساسی برگزار کرد: دانشکده دامپزشکی و علوم دامپزشکی ، دانشکده جنگلداری ، دانشکده کشاورزی و یک بخش مطالعات بنیاد.

در اوایل دهه 80 ، UPM حوزه مطالعاتی خود را گسترش داد تا زمینه علوم و فناوری (S&T) را نیز شامل شود.

در سال 1997 ، نام Universiti Pertanian Malaysia توسط نخست وزیر ، Tun دکتر Mahathir محمد ، به Universiti Putra Malaysia تغییر یافت و به عنوان یک ژست استراتژیک برای نشان دادن وضعیت UPM به عنوان مرکز آموزش عالی قادر به ارائه زمینه های مطالعاتی ، به ویژه در علم و فناوری اطلاعات ، که توسعه ملی را در هزاره جدید تسهیل می کند

محوطه دانشگاه

این دانشگاه از بدو تأسیس به عنوان Universiti Pertanian مالزی ، تاکنون دو پردیس جداگانه از محوطه اصلی دانشگاه در Serdang ، سلانگور داشته است.

پردیس های شعبه UPM در بینتولو ، ساراواک و منگابانگ تلیپوت ، ترنجگانو بودند.

پردیس دانشگاه ترنجگانو با مدیریت و مدیریت خاص خود به کالج دانشگاه علوم و فناوری مالزی (KUSTEM) ارتقا یافته است. KUSTEM در 1 ژوئیه 2001 رسماً از UPM جدا شد.

دانشکده علوم پزشکی و بهداشت مجتمع دانشگاهی را در مجاورت بیمارستان محلی در Serdang نگهداری می کند

دیدگاهتان را بنویسید