کشف 170 کیلو هروئین در 600 جعبه میوه و خشکبار

[ad_1]

به گزارش شفاف، پلیس انگلیس در اقدامی بیش از 170 کیلوگرم هروئین را در فرودگاه “هیتروی” لندن کشف و ضبط کرده‌ اند.

پایگاه خبری “ایندیپندنت” نوشت, بسته‌های هروئین با ارزش فروش 8.5 میلیون پوند در کانتینرهایی حاوی 600 جعبه میوه و خشکبار جاسازی شده بود.

ماموران مرزی انگلیس روز پنج‌شنبه این بسته‌های هروئین را در لایه داخلی جعبه‌های مقوایی میوه و خشکبار کشف کردند. 

سه مرد در “بردفورد بیرمنگام” در ارتباط با قاچاق این محموله بازداشت شده و تحقیقات آژانس ملی مبارزه با جرم و جنایت در این مورد ادامه دارد.

به گفته “کریس فیلیپ”، یکی از مدیران کل وزارت کشور انگلیس، این بزرگ‌ترین محموله قاچاق مواد مخدر خطرناک در فرودگاه “هیترو” در سال جاری بوده است.

او گفت: «مواد مخدر غیرقانونی موجب افزایش جرم و جنایت، خشونت و بهره‌کشی از افراد می‌شود و به همین دلیل است که تلاش ما برای جلوگیری از رسیدن آنها به مردم تا این حد مهم است.»

“مارک اسپورز”، فرمانده آژانس ملی مبارزه با جرم و جنایت گفت: «این مقدار قابل ملاحظه هروئین اگر به خیابان‌های بریتانیا می‌رسید فقط جیب بزهکارانی را که در کار مواد مخدر هستند، پر می‌کرد.»

او ادامه داد: «به رغم محدودیت‌های قرنطینه موجود، ما به همکاری نزدیک با شرکایمان در نیروی مرزی ادامه می‌دهیم تا مردم را حفاظت و با مواد مخدر غیرقانونی مبارزه کنیم، باندهای تبهکاری را از میان برده و دست‌شان را از منافع مالیشان کوتاه کنیم.»

مقامات مسئول می‌گویند محدودیت رفت و آمد و قرنطینه بین‌المللی کار باندهای جنایتکار را در قاچاق مواد مخدر، اسلحه و پول دشوارتر و آنها را مجبور کرده بیش از گذشته خطر کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید