«کرونا» به سینماهای آسیا 88 درصد ضرر زد

[ad_1]

به گزارش شفاف، گسترش ویروس کرونا و بیماری کویید-19 منجر به تعطیلی سینماهای آسیا و وارد شدن ضرر 88 درصدی به گیشه آنان شده است.

«اطلاعات بازار جهانی اس‌اندپی» در این باره تخمین زده است که تنها 528 میلیون دلار فروش سینماهای منطقه از ماه ژانویه تا مارس است. چین به عنوان اولین کشوری که سینماهای خود را بست بیش از 90 درصد افت فروش را تجربه کرده است. تعدادی از سینماها در چین در میانه ماه مارس بازگشایی اما خیلی زود دوباره بسته شدند.

آسیاپاسیفیک مسئول بخش عمده‌ای از بازار جهانی سینما که شامل چین به عنوان دومین بازار فروش جهانی، ژاپن به عنوان سومین و کره به عنوان چهارمین بازار است.

کره جنوبی تلاش بسیار خوبی برای اجرایی کردن مهار کرونا انجام داد که شامل بستن سینماها در سرتاسر کشور خصوصاٌ در مناطقی که بدترین وضعیت را داشتند بود. این کشور 65 درصد افت فروش را تجربه کرد و کل فروشش به 140 میلیون دلار رسید.

ژاپن نیز با افت فروش 46 درصدی فروش فصل اولش به 190 میلیون رسید. این کشور که با اپیدمی کرونا با تأخیر برخورد کرد وضعیت اظطراری را تا میانه آپریل اعلام نکرد.

در استرالیا سینماها مجبور به بستن از میانه ماه مارس شدند و فروش در این کشور با افت 31 درصدی به 110 میلیون دلار رسید.

سینماهای آمریکا که از اواخر ماه مارس تعطیل شدند نیز با افت فروش 25 درصدی مواجه شدند که احتمالاٌ به معنای کاهش فروش 600 میلیونی آن است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید