چگونه Blockchain کار می کند

[ad_1]

Blockchain است یک قطعه از نرم افزار طراحی شده برای ایجاد پایگاه داده های غیر متمرکز.

این سیستم کاملا “منبع باز” به این معنی است که هر کسی قادر به ویرایش و پیشنهاد تغییرات اساسی آن کد پایه.

در حالی که آن را تبدیل به طور فزاینده ای محبوب به لطف بیت کوین رشد – آن را در واقع شده است در اطراف از سال 2008 ساخت آن حدود یک دهه قدیمی (باستانی در محاسبات لحاظ).

مهم ترین نکته در مورد “blockchain” است که آن را طراحی شده برای ایجاد برنامه های کاربردی است که نیازی به یک مرکز پردازش داده ها خدمات. این به این معنی است که اگر شما با استفاده از یک سیستم ساخت در بالای آن (یعنی بیت کوین) – داده های خود را ذخیره خواهد شد در 1000 از “مستقل” سرور در سراسر جهان (و نه متعلق به هر مرکزی خدمات).

راه خدمات با این نسخهها کار است که با ایجاد یک “لجر”. این دفتر اجازه می دهد تا به کاربران برای ایجاد “معاملات” با یکدیگر – داشتن محتویات آن معاملات ذخیره شده در “بلوک” هر “blockchain” پایگاه داده.

با توجه به برنامه ایجاد معاملات آنها باید رمز شده با الگوریتم های مختلف. چرا که این رمزگذاری با استفاده از رمزنگاری برای “scramble” داده های ذخیره شده در هر “بلوک” اصطلاح “رمزنگاری” توصیف فرایند cryptographically تامین امنیت هر blockchain داده است که یک برنامه ممکن است ایجاد.

به طور کامل درک چگونه کار می کند, شما باید درک است که “blockchain” است و نه فن آوری های جدید – آن را فقط با استفاده از فن آوری در راه کمی متفاوت است. هسته اصلی این است که داده ها گراف شناخته شده به عنوان “merkle درختان”. Merkle درختان اساسا راه را برای سیستم های کامپیوتری برای ذخیره بر حسب زمان مرتب شده “نسخه” از یک مجموعه داده اجازه می دهد آنها را برای مدیریت مستمر ارتقاء به آن داده است.

دلیل این مهم است زیرا زمان “اطلاعات” سیستم چه چیزی می تواند توصیف به عنوان “2D” – به این معنی که آنها لازم نیست که هر گونه راه برای پیگیری به روز رسانی به هسته دیتاست. داده است که اساسا نگه داشته و به طور کامل آن را به عنوان است – با هر به روز رسانی به طور مستقیم به آن. در حالی که هیچ مشکلی وجود دارد با این, آن را نشانی از یک مشکل مطرح است که در آن بدان معنی است که داده ها یا به روز می شود به صورت دستی و یا خود را بسیار دشوار است برای به روز رسانی.

راه حل این است که “blockchain” فراهم می کند و اساسا ایجاد “نسخه” از داده ها. هر یک “بلوک” به اضافه یک “زنجیره ای” (یک “زنجیره ای” که یک پایگاه داده) می دهد یک لیست از معاملات جدید برای آن داده است. این به این معنی است که اگر شما قادر به کراوات این قابلیت را به یک سیستم است که تسهیل معامله داده ها بین دو یا چند کاربر (پیام و غیره) شما قادر خواهید بود برای ایجاد یک به طور کامل مستقل از سیستم.

این چیزی است که ما دیده ایم با امثال بیت کوین. بر خلاف باور بیت کوین نیست “ارز” را در خود دارد; آن را در یک مکان معین از معاملات مالی.

این دفتر کل عمومی رمزگذاری شده است به طوری که تنها شرکت کنندگان در معاملات هستند قادر به مشاهده/ویرایش اطلاعات (از این رو نام “رمزنگاری”)… اما بیشتر از آن این واقعیت است که داده های ذخیره شده و فرآوری شده-با 1000 از سرور در سراسر جهان به وسیله این سرویس می تواند به طور مستقل از هر بانک (اصلی آن قرعه کشی).

بدیهی است که مشکلات با بیت کوین را در زمینه ایده و غیره کنار, زیر بنای این سرویس این است که آن را در واقع یک سیستم است که با این نسخهها کار در سراسر شبکه از ماشین آلات پردازش (به نام “معدن”). این ها همه در حال اجرا “blockchain” نرم افزار – و کار به “کامپایل” معاملات جدید به “بلوک” نگه می دارد که بیت کوین پایگاه داده به عنوان به روز که ممکن است.

در حالی که بسیاری از مردم کورکورانه متعهد پشتیبانی از blockchain, آن را در واقع تعدادی از آسیب پذیری – مهمترین آن متکی تقریبا به طور کامل بر روی الگوریتم های رمزنگاری به کار گرفته شده توسط آن برنامه های مختلف. اگر یکی از این الگوریتم ها با شکست مواجه و یا کاربران به خطر بیافتد به هیچ وجه کل “blockchain” زیرساخت ها رنج می برند به عنوان یک نتیجه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید