پاسخ ربیعی به اظهارات وزیرخارجه آمریکا /مبارزه با دو ویروس کرونا و تحریم، مبارزه برای بقای ملی است

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، علی ربیعی روز سه شنبه در نشست خبری با با اصحاب رسانه، با بیان اینکه موضوع اجتماعی مطرح شده هفته جاری و گذشته در دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، موضوع مدرسه آموزش و جوانان و کودکان سرزمین بود، گفت: ملت و دولت ما در حال مبارزه چند کرونایی هستند. پیچیدگی‌ها و دوگانه‌هایی در این مدت ایجاد شده و این دوگانگی به شکلی است که معمولا ایستادن در نقطه مفید را برای اداره کشور و توجه به سیاستگذاری‌ها را کمی با مشکل مواجه می‌کند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با ساده ندانستن این مبارزه خاطرنشان کرد: مبارزه با تحریم و کرونا مبارزه برای بقای ملی است. باید هم آموزش و هم امر سلامت را پیش ببریم.

سخنگوی دولت با تاکید بر صدر قرار دادن مراقبت از جان فرزندان در تصمیم گیری ها، اظهارکرد:‌ در تلاشیم تا هم جان فرزندان را در صدر قرار دهیم و هم امر آموزش تعطیل نشود. همه دوگانه‌های جان و نان، جان و عزاداری، جان و آموزش، ‌آزمون‌هایی است که باید با همکاری هم و افزایش اعتماد از آن با موفقیت عبور کنیم و این یک آزمون ملی برای همه ما است.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایسنا و ایرنا بخوانید؛

*شرایطی که امروز همه کشورها با آن روبرو هستند منهای تحریم‌ها است اما با این وجود، امکان مقایسه را برای مردم ما با این کشورها فراهم کرده است.

*ویروس کرونا در یک حیات وحش جهش پیدا کرد و تحریم اقتصادی و تروریستی از مغز غلط آمریکا سرچشمه گرفت. این دو  در سیاستگذاری ما اثر گذاشته و نیاز به تفاهم عمومی، درک بیشتر و همکاری همگانی برای مقابله با این دو ویروس داریم.

 معلمان امروز در خط مقدم قرار دارند

* امروز معلمان زحمتکش در خط مقدم این پیکار قرار دارند و مناسبات میان معلمان و دانش آموزان و با اولیا و دولت وارد مرحله ای شده است که باید امسال آموزش را با این شرایط تجربه کنیم.

* ستاد کرونا درباره تصمیمات خود درباره مدارس همه ابعاد را در نظر گرفته است که از جمله آن می توان به آینده دانش آموزان، ضرورت تحرک و دریافت آموزش بهتر، تمرین اجتماعی شدن، تمرین شیوه استفاده از آموزش مجازی در سنین کودکی اشاره کرد.

هیچ ایرانی نباید از تحصیل باز بماند

*{درباره نگرانی‌های عمومی برای آغاز سال تحصیلی در کشور}: با تصمیمات مناسب در ستاد ملی کرونا هم به آموزش و عدالت آموزشی و هم به نگرانی‌های عمومی توجه شده است.

* موضوع دیگری در دولت درباره مدرسه و کودکان مطرح شد،  این بود که هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل باز بماند. رییس جمهوری تاکید کردند که «هیچ ایرانی نباید از تحصیل باز بماند» وزارتخانه‌های  رفاه و آموزش پروش مکلف شدند با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه بازماندگی کودکان از تحصیل را در دوران ابتدایی به علل اقتصادی یا فرهنگی و یا به علت معلولیت ثبت نام نکرده اند دنبال کنند.

* این دستگاهها مکلف شدند با تک تک خانواده ها تماس بگیرند و صحبت کنند که هیچ فرزند ایرانی  از تحصیل بازنماند.

انتخابات دور دوم مجلس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان مقرر برگزار می‌شود

*{ با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا درباره انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی}: در ستاد کرونا تاکید شد که این انتخابات در زمان مقرر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، پیشنهاد وزارت کشور در این زمینه تصویب شد که سخنرانی نامزدها ممنوع است و تبلیغات و اطلاع‌رسانی در فضای مجازی انجام می‌شود.

* برای اینکه یک فرصت به داوطلبان نمایندگی داده شود از صداوسیما خواسته شد تا امکانات برابر تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی در حد متعارف – برای اینکه این افراد شناسایی و معرفی شوند- در اختیار نامزدها قرار داده شود. 

آخرین تصمیمات برای پیش برد طرح مسکن ملی

* همچنین در طرح ملی مسکن قرار شد که انگیزه ایجاد شود و تصمیم گرفته شد که پنجاه درصد از اراضی مازاد دستگاه‌ها که به وزارت مسکن برای خانه‌سازی واگذار می‌شود، به مسکن‌دارشدن کارکنان خود آن دستگاه‌ها بینجامد و تصور می‌کنیم که این کار در پیش‌برد طرح مسکن ملی اثر مثبتی دارد.

* این تحرکات دیپلماتیک نشانه دیگری از ناکامی ایالات متحده در پیش‌برد طرح های ویرانگری است که نه تنها نابودی برجام بلکه فراتر از آن تهاجم همه جانبه به چندجانبه گرایی و قانونمندی های بین المللی را در نظر داشت.

* اخیرا وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده که قصد اعمال تحریم های منسوخ شده شورای امنیت علیه ایران را دارد، همان تحریم هایی که اعضای شورای امنیت یکصدا با آن مخالفت کردند و هرگونه برگشت پذیری آن بدست آمریکا را ناممکن دانستند. ما بی اعتنا به این تهدیدها و نمایش‌های بی معنا، مصمم به تداوم تعامل توأم با احترام و حسن نیت با همه کشورهای جهان و سازمان‌های بین‌المللی هستیم تا در برابر این یاغی‌گری کم‌سابقه و در کنار ملت های جهان، از حاکمیت قانون و هنجارهای مشترک بین المللی دفاع کنیم.

* علاوه بر اعتمادسازی مستمر به عنوان زیربنای ارتقای روابط خارجی سازنده و موثر با جهان، تلاش برای توسعه روابط تجاری و کاهش موانع مربوط به مناسبات اقتصادی هم در مرکز توجه دور جدید از دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی است. هیچ دستاوردی خود به خود حاصل نمی‌شود. وزارت امور خارجه در خط مقدم نبردهای دیپلماتیک در ماه های اخیر، زحمات فراوانی را متحمل شد.

* این مسیر به عنوان خط مشی ثابت جمهوری اسلامی ایران در هفته ها و ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت و اطمینان داریم که بیش از این هم، شاهد خبرها و نشانه های امیدبخش دیگری در برابر اردوی تحریم، شرارت و نفرت پراکنی جهانی آمریکا باشیم.

ادامه دارد…

27215

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید