ویروس کرونا چشم کودکان را درگیر می‌کند

[ad_1]

به گزارش شفاف، سازمان جهانی بهداشت علائمی همچون تب، سرفه خشک، از دست دادن حس بویایی و چشایی و بثورات پوستی را از رایج‌ترین علائم ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرده است. با این حال، علائم ابتلا به کرونا بسیار بیشتر از این موارد است. یکی از تفکرات اشتباه درباره ویروس کرونا این است که کودکان در مقابل این ویروس مصونیت دارند و یا در صورت ابتلا به آن علائمی از خود نشان نمی‌دهند. با این حال، تحقیقات جدید دانشمندان ابعاد تازه‌ای از این مسئله را روشن می‌کند.

بر این اساس، تحقیقات بر روی ۲۱۶ کودک مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کودکان شهر ووهان چین نشان داد بیش از یک کودک از هر ۵ کودک (۲۳ درصد) آن‌ها علائمی مانند ورم ملتحمه (چشم صورتی) و یا مالش چشم را نشان داده اند. ملتحمه یک غشای نازک و شفاف است که روی صلبیه چشم را پوشانده است. ملتحمه به دلایل عفونی و غیرعفونی ممکن است دچار التهاب و ورم شود. این امر می‌تواند در هر دو چشم و یا تنها در یکی از چشمان رخ دهد.

در این تحقیق که بر روی کودکان با میانگین سنی ۷ سال انجام گرفت نشان داد ۴۳ درصد از کودکان بیمار هیچ کدام از علائم ابتلا را نشان نداده اند. همچنین در میان کودکانی که دارای علائم بوده اند یک سوم آن‌ها تب و یا سرفه خشک داشتند. این در حالی است که ۲۲ درصد تمامی کودکان انواع مختلف علائم مرتبط با چشم را از خود نشان داده‌اند.

یکی از موضوعات رایج در میان کودکان مبتلا به کرونا، مالش چشم بوده است. نزدیک به ۴۰ درصد کودکان بیمار، مالش چشم را از خود نشان داده اند. محققان می‌گویند مشاهده علائم مرتبط با چشم در کودکان مبتلا به کرونا می‌تواند به عنوان یکی از راهکار‌های شناسایی بیماری در افراد کم سن و سال در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید