وام دو میلیونی یارانه کی پرداخت می‌شود؟

[ad_1]

به گزارش شفاف، پس از شیوع ویروس کرونا، دولت به منظور حمایت از مردم، تصمیم گرفت وام قرض الحسنه‌ای به میزان یک میلیون و برای اقشار ضعیف دو میلیون تومان، به حساب سرپرستان خانوار یارانه بگیر واریز کند.

طبق توافقی که بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و بانک مرکزی صورت گرفت، مقرر شد وزارت تعاون کدملی را هم دریافت و غربالگری و فهرست را به سازمان هدفمندی جهت تنظیم فرمت درخواستی به تفکیک بانک‌های عامل واریز کننده یارانه، ارسال کند و در مرحله بعدی سازمان هدفمندی نیز پس از تنظیم، فهرست متقاضیان را به بانک مرکزی تحویل دهد.

آنطور که مقرر شد کسانی که تا روز یکشنبه، کد ملی خود را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کرده باشند فردا پنجشنبه وام را دریافت خواهند کرد و مابقی افراد نیز که تا یک شنبه ۷ اردیبهشت ماه فرصت ارسال کد ملی خود را دارند، پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه وام را دریافت خواهند کرد.

حال با توجه به تحویل فهرست متقاضیان مطابق با فرمت درخواستی به تفکیک بانک‌های عامل واریز کننده یارانه به بانک مرکزی، فردا پنج شنبه وام یک میلیون تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

وام دو میلیونی کی پرداخت می‌شود؟

همچنین پی گیری‌های خبرنگار مهر از سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد وام ۲ میلیون تومانی حاکی از آن است که پس از اینکه وزارت تعاون، ۴ میلیون خانواری را که جزو اقشار ضعیف محسوب می‌شوند، شناسایی و به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کند، سازمان هدفمندی فهرست خود را به روزرسانی می‌کند و به بانک مرکزی تحویل می‌دهد.

برای خانوار‌های یک تا ۲ نفره مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و برای خانوار‌های ۲ نفره به بالا مبلغ یک میلیون تومان واریز خواهد شد که با احتساب وام یک میلیون تومانی فردا، این ۴ میلیون خانوار در مجموع یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت خواهند کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید