هشدار وزرای خارجه پیشین آلمان درباره خطر فروپاشی اتحادیه اروپا

[ad_1]

به گزارش شفاف، “یوشکا فیشر” و “زیگمار گابریل”، وزرای امور خارجه پیشین آلمان در مقاله مشترکی در روزنامه “تاگس اشپیگل” درباره از هم گسیختگی اروپا از طریق بحران کرونا هشدار داده و از دولت آلمان درخواست کردند نوعی طرح مارشال را برای کمک به اسپانیا و ایتالیا در دستور کار قرار دهد.

این دو مقام سابق آلمانی در بخش دیگری از این مقاله که در روزنامه هندلزبلات و تاگس اشپیگل چاپ شده است تاکید کردند که اروپا حالا به دو چیز نیاز دارد؛ کمک های مشترک در بحران و یک برنامه بازسازی مشترک بعد از بحران.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: ایتالیا و اسپانیا اگر آن ها را تنها بگذاریم اروپا و بخصوص ما آلمانی ها را فراموش نخواهند کرد و این کاری است که ما حالا انجام می دهیم.

این دو مقام آلمانی در ادامه این مقاله تصریح کردند: ویروس کرونا این پتانسیل را دارد که شکاف هایی که در اتحادیه اروپا وجود دارد را عمیق تر کرده و این اتحادیه را دچار از هم گسیختگی کند. اتحادیه اروپا در معرض این تهدید قرار دارد که در بزرگترین آزمون پیش رو از زمان تاسیس خود (بحران کرونا) به شدت شکست بخورد.

این دو مقام سابق آلمانی همچنین درباره سوء استفاده نیروهای راست افراطی برای پیشبرد منافع خود در اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا هشدار دادند.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: بحران کرونا به مفهوم ضررهای چشمگیر برای اتحادیه اروپا است. زندگی هزاران نفر در این بحران از دست رفته و پیامد آن رفاه و جایگاه های شغلی در این اتحادیه نابود می شود.

این دو مقام اروپایی در بخش دیگری از این مقاله تاکید کردند: اما شاید بزرگترین ضرر از این بحران همچنان در پیش روی ما قرار گرفته است و آن از دست رفتن اعتماد به مفهوم این اتحادیه و اعتبار آن است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید