هدایت سنج چیست ؟

برای سایر کاربردها ، به راهنمای (ابهام زدایی) مراجعه کنید.

راهنماهای کوهستانی کوهستانی اتریش ، Anselm Klotz (سمت چپ) و Josef Frey (سمت راست) ، قرن نوزدهم
راهنما شخصی است که مسافران ، ورزشکاران یا گردشگران را از طریق مکان های ناشناخته یا ناآشنا راهنمایی می کند. این اصطلاح همچنین می تواند برای شخصی اعمال شود که دیگران را به سمت اهداف انتزاعی تر مانند دانش یا خرد سوق دهد.

مسافرت و تفریح
کاوشگران در گذشته به سمت سرزمینهایی ناشناخته بودند که توسط افراد خود ناشناس بوده است که راهنماهایی را استخدام می کردند. کاشفان نظامی لوئیس و کلارک برای کشف اقیانوس آرام شمال غربی اقیانوس آرام توسط کنگره ایالات متحده استخدام شدند. آنها به نوبه خود Sacagawea واجد شرایط بومی آمریکایی را برای کمک به آنها استخدام کردند. ویلفرد تسیگر در بیابانهایی که وی به آن دامن زد ، راهنماهایی را استخدام کرد ، مانند کوری در سفر به کوه های تبتستی در سال 1938.

راهنمای تور
مقاله اصلی: راهنمای تور

راهنمای تور در مرکز بلوک در کانادا.
راهنماهای تور بازدید کنندگان را از طریق جاذبه های گردشگری سوق می دهد و در مورد اهمیت طبیعی و فرهنگی جاذبه های این کشور اطلاعات می دهد. آنها اغلب برای مسافرانی که به زبان محلی صحبت نمی کنند ، به عنوان مترجم عمل می کنند. سیستم های خودکار مانند تورهای صوتی گاهی اوقات جایگزین راهنمای تورهای انسانی می شوند. اپراتورهای تور اغلب برای هدایت گروه های توریستی راهنماهایی را استخدام می کنند. هدایت سنج 

راهنمای کوهستان
مقاله اصلی: راهنمای کوهستان
راهنماهای کوهستان کسانی هستند که در کوهنوردی کار می کنند. اینها فقط برای نشان دادن راه نیست بلکه در جایگاه کوهنوردان حرفه ای با دانش تخصصی سنگ و برفی که آنها را به آماتور منتقل می کنند ، ایستاده و در عین حال امنیت حزب کوهنوردی را تضمین می کنند. این طبقه از راهنماهای حرفه ای در اواسط قرن 19 بوجود آمد که کوهنوردی آلپ به عنوان یک ورزش شناخته شد. [1]

در سوئیس ، کمیته مرکزی باشگاه آلپ سوئیس تعرفه راهنما را صادر می کند که هزینه های راهنما و راهنمایان را برطرف می کند. سه بخش وجود دارد ، برای Valais و Vaudois Alps ، برای Bernese Oberland ، و برای مرکزی و شرقی سوئیس. [1]

در چامونیکس (فرانسه) مجسمه ای به ژاک بالمات برپا شده است ، که اولین کسی بود که در سال 1786 به مونت بلان صعود کرد. [1] سایر راهنماهای برجسته اروپایی عبارتند از: کریستین آلمر ، Jakob و Melchior Anderegg ، کلمنس باچلدا ، آگوست بالمت ، الکساندر بورگن ، آرمند شارلت ، میشل کروز ، فرانسوا دیواسود ، آنجلو دیبونا ، آندریاس هک مایر ، خانواده اینکنکوفلر ، کنراد کاین ، کریستین کلاکر و ماتیاس زوربروگن .

راهنمای بیابان

راهنماهای Adirondack (حمل و قایقرانی قایقرانی در رودخانه Raquette ، 1888)
یک راهنمای بیابان مهمانی های پرداخت شده را از طریق مناطق کشور پشت کشور هدایت می کند که ممکن است موارد مختلفی شامل زمین ، اجسام آب ، و کشور های مرتفع باشد – اما آنقدر زیاد و فنی نیست که نیاز به مهارت یک راهنمای کوهستانی داشته باشد. راهنماهای بیابان در ایالات متحده از نظر تاریخی و عاشقانه بویژه با کوه های آدرونداک ایالت نیویورک در ارتباط هستند ، جایی که آنها برای اولین بار کاربرد مهارت های خود را به عنوان یک تجارت گسترده پذیرفته شده و جبران شده از نظر مالی تأسیس کردند.

از راهنماهای بیابان انتظار می رود که مهارت مهارت های بقا (مانند ساختن پناهگاه ها ، آتش نشانی ، ناوبری و کمک های اولیه) و درک در باره بوم شناسی و تاریخچه مکان راهنمایی آنها را داشته باشند. از دیگر مهارتهای رایج در بین راهنماها می توان به صنایع دستی سنتی و روشهای پخت و پز ، ماهیگیری ، شکار ، تماشای پرندگان و حفاظت از طبیعت اشاره کرد.

تورهای بیابان معمولاً با پای پیاده انجام می شود ، اگرچه از وسایلی همچون اسکی و برفی ، و وسایل نقلیه مانند canoes ، kayaks ، سورتمه ، حیوانات بسته بندی شده و موتورهای برفی به صورت مناسب استفاده می شود. [2]

راهنمای شکار
راهنماهای شکار توسط کسانی که به دنبال شکار حیوانات وحشی ، به ویژه حیوانات بزرگ بازی در طبیعت هستند ، استخدام می شوند. راهنماهای شکار اروپا که در آفریقا مشغول به کار هستند بعضی اوقات شکارچیان سفید پوست نامیده می شوند ، گرچه این اصطلاح بیشتر در متن اوایل قرن بیستم استفاده می شود.

راهنمای سافاری
امروزه راهنماها فقط برای مشاهده و عکسبرداری از حیوانات وحشی ، از لحاظ تاریخی برای شکار بازی های بزرگ ، از سافاری استفاده می کنند. راهنماهای سافاری یا خود اشتغالی هستند یا از طریق یک سرویس راهنمای کار یا کار می کنند. هیچ مجوز مشخصی یا مراحل صدور مجوز جهانی وجود ندارد. آداب و رسوم و نیازها با توجه به مکان متفاوت است در عوض ، بسیاری از راهنماها انتخاب می کنند که متعلق به یک انجمن حرفه ای باشند. [3] اینها به طور معمول با کشورهای خاص در ارتباط هستند و براساس قوانین و سیاست های آنها اداره می شوند. انجمن هایی مانند انجمن راهنمایان میدانی آفریقای جنوبی (FGASA) [4] و انجمن راهنماهای اوگاندا صفری (USAGA) [5] نقش مهمی در آموزش و آموزش راهنماهای سافاری برای بهبود دانش و ایمنی گروه خود دارند. بسیاری از راهنماهای معروف سافاری در لیست شکارچیان معروف بازی های بزرگ یافت می شوند.

هدایت سنج چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید