نخست‌وزیر انگلیس با طرح اشغال کرانه باختری مخالفت کرد

[ad_1]

به گزارش شفاف، در ادامه مخالفت‌های بین‌المللی با طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری، این بار «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس از ضدیّت لندن با شکل کنونی این طرح خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» جانسون طی سخنرانی در پارلمان انگلیس در پاسخ به سوالی درباره احتمال اعمال تحریم بر رژیم صهیونیستی در صورت اشغال مناطق شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری، گفت: «معتقدم چیزی که اسرائیل پیشنهاد داده، نقض قوانین بین‌المللی است».

وی همچنین تصریح کرد: «ما قویاً با آن مخالفت کرده‌ایم. ما عمیقاً به راهکار دو دولتی باور داریم و به تلاش برای رسیدن به آن نیز ادامه می‌دهیم».

رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت آمریکا، ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.

پیش از این نیز برخی منابع صهیونیست گزارش داده بودند که تعدادی از سران کشورهای مهم اروپایی طی روزهای اخیر نامه‌های شخصی به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ارسال کرده و از او خواستند که درباره موضوعات فلسطینی فقط مطابق با قوانین بین‌المللی عمل کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید