موسسه اندیشه آسیا

[ad_1]

آموزش و پرورش سعی دارد تا در تربیت کودکان و نوجوانان بیشترین نقش را ایفا نماید. به نحوی که دانش و مهارت های افراد نیز ارتقا پیدا نماید. بدون شک جامعه‌ای که تمامی افراد به خوبی با هنجارها و ارزش‌ها آشنا شده باشند و همچنین دارای مهارت و دانش‌های کاربردی باشند با سرعت مناسب تری به سمت پیشرفت در حرکت خواهد بود. ضمن اینکه  حضور افراد این چنینی در کنار یکدیگر، جامعه را به حالت ایده‌آل نزدیک‌تر خواهدکرد.

معمولا  خشونت ها و ناهنجاری ها از عدم آگاهی و تربیت نادرست نشات می گیرد. آموزش و پرورش در تلاش است تا ضمن آموزش موارد علمی، آداب و رفتار درست و سالم را نیز به افراد در رده های سنی مختلف آموزش دهد. از همین رو می گوییم که نقش آموزش و پرورش برای ایجاد جامعه‌ای سعادتمند و پیشرفته لازم و ضروری می باشد.

خوشبختانه کشور عزیز ما، از دیرباز مهد آموزش و پرورش انسان های والا و فرهیخته بوده است. به همین دلیل است که تا کنون افراد برجسته و توانمندی را در عرصه های مختلف علمی، ادبی، مذهبی، فرهنگی، ورزشی و… به جهان معرفی کرده است. در چند سال گذشته در پی  بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری، حساسیت بر روی آموزش و پرورش بیشتر از گذشته شده است و مجموعه های وظیفه شناس سعی دارند تا با فراهم کردن بستری مناسب‌تر، مسیر تزکیه و تعلیم آموزش و پرورش کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم را تسهیل نمایند. یکی از این مجموعه‌ها گروه مشاورین اندیشه آسیا است که از ایده‌ها و افکار  افرادی که علاقمند به ارتقای دانش و مهارت های کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم هستند، حمایت می کند. از آنجایی که این مجموعه در حوزه مشاوره تاسیس موسسات آموزشی و فرهنگی -هنری بسیار موفق عمل کرده است،  در ادامه بیشتر با اقدامات و حیطه فعالیت گروه مشاورین اندیشه آسیا  در این زمینه آشنا خواهید شد.

برای راه اندازی آموزشگاه زبان -آموزشگاه کنکور تقویتی و تاسیس مدرسه غیر دولتی(غیر انتفاعی) نیاز به اخذ مجوز از وزارت آموزش و پرورش دارید  بسیاری از افراد بنا به نیاز خود به دنبال آموزش زبان های متنوع علی الخصوص، زبان انگلیسی هستند. این نیاز گسترده موجب شده است تا تاسیس آموزشگاه های زبان در چند سال اخیر رونق پیداکند. افرادی که به دنبال راه اندازی مجموعه‌ای آموزشی به منظور ارتقای سطح سواد جامعه در حوزه زبان های خارجی هستند، باید برای اخذ مجوزهای لازم به وزارت آموزش و پرورش رجوع نمایند. گاهی از اوقات این موسسات به صورت مستقل کار خود را آغاز می کنند و برخی دیگر به عنوان نمایندگی از برندی شناخته شده، فعالیت می نمایند. به طور کلی برای راه اندازی هریک از موارد ذکرشده، نیاز به اخذ مجوزهای لازم از وزارت آموزش و پرورش خواهدبود.

رسیدن به رتبه ایده آل در کنکور و قبولی در بهترین رشته های دانشگاهی از جمله پزشکی-مهندسی و حقوق رویای بزرگ همه نوجوانانی است که به دنبال آینده‌ای روشن هستند. به همین دلیل همواره استقبال از آموزشگاه علمی آزاد و کلاس‌های کنکور تقویتی بسیار زیاد بوده است. افرادی که به دنبال تاسیس آموزشگاه علمی آزاد هستند نیز باید پیش از هرگونه اقدامی، مسیر اخذ مجوز از آموزش و پرورش را طی نمایند.

مجموعه های پیش دبستان، دبستان و دبیرستان های غیردولتی(متوسطه اول و دوم) از مراکز مهم و ارزشمندی به حساب می آیند که تاثیر به‌سزایی در تربیت و آموزش کودکان ونوجوانان  در جامعه دارند. از آنجایی که راه اندازی چنین مراکزی به توجهات بسیار ویژه‌ای نیاز دارد، باید تمامی اقدامات تحت نظارت مستقیم وزارت آموزش و پرورش انجام شود و مجوزهای لازم اخذ گردد.

در حال حاضر مجموعه‌های فرهنگی زیادی در کشور مشغول به فعالیت هستند که سهم به سزایی در آموزش علاقمندان دارند. افرادی که علاقمند به تاسیس موسساتی فعال در حوزه سینما-موسیقی رسانه های دیجیتال، هنرهای تجسمی-موسسات فرهنگی -هنری و سایر حوزه های مربوط به فرهنگ و هنر هستند، باید به منظور اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام نمایند.

موسسه مشاورین اندیشه آسیا، همراه همیشگی شما

موسسه اندیشه آسیا

اگرچه ارتقای سطح آگاهی و فرهنگ کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم از دغدغه‌های اصلی کشور به حساب می آید، اما برای راه اندازی مجموعه های آموزشی باید طبق استانداردها و قوانین تعیین شده اقدام کرد. اما گاهی اوقات به دلیل اشباع بودن مناطق و یا شرایط خاص، اجازه تاسیس موسسات آموزشی جدید داده نمی شود. به همین دلیل بهتر است تا پیش از هرگونه اقدامی از نظرات کارشناسان موسسه مشاورین اندیشه آسیا بهره‌مند گردید و در ادامه با اطلاعات کافی نسبت به تاسیس آموزشگاه موردنظر اقدام نمایید.

شما می توانید در زمینه های مختلف اعم از:مشاوره تاسیس موسسات آموزشی-فرهنگی و هنری- ثبت موسسه آموزشی، اخذ نمایندگی از برندهای آموزشی، اخذ گواهینامه ایزو و مشاوره جهت جذب دانشجو و پرسنل بر دانش و تجربیات کارشناسان مجموعه اندیشه آسیا تکیه کنید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید