متخلفان انتخابات گلستان بازداشت شدند

[ad_1]

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی اظهار داشت: افراد بازداشت شده در گمیشان و بندرترکمن با دستور دادستان‌ این شهرستانها دستگیر شدند.

دادستان مرکز استان گلستان در خصوص جزییات تخلف و تعداد دستگیر شدگان گفت: منتظر اعلام نظر و ارجاع پرونده به کمیته تخلفات ستاد انتخابات گلستان هستیم تا پس از آن بتوان مسائل و تخلفات را بطور شفاف بازگو کرد.

پیش از این برخی منابع غیررسمی به خرید و فروش رای در شهرستانهای غرب گلستان حتی از طریق اهالی شرق مازندران اشاره کرده بودند هرچند رییس ستاد انتخابات گلستان صحت آن را تایید نکرد.

همچنین طی چند روز گذشته برخی طرفداران نامزدهای غرب گلستان بدون توجه به پروتکل‌های بهداشتی اقدام به برگزاری تجمع کرده بودند که متصدیان امور به آنها هشدار داده بودند مراقب سلامت مردم و شیوع کرونا باشند.

مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه همزمان با حوزه انتخابیه غرب گلستان شامل شهرستانهای بندرگز، ترکمن، گمیشان و کردکوی در هشت استان دیگر ایران برگزار شد.

به گزارش ایرنا در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب گلستان ۵۸ هزار و ۹۳۰ نفر معادل ۲۹.۶۵ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند.

در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که اسفند پارسال برگزار شد ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ نفر در حوزه غرب گلستان شرکت کرده بودند که آمار امروز حدود ۵۰ درصد نسبت به آن زمان کاهش دارد.

در پایان انتخابات دور اول حوزه انتخابیه غرب گلستان شامل شهرهای کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان، عبدالجلال ایری ۲۱ هزار و ۱۸۳ رای و رجب‌محمد آبادی ۱۴ هزار و ۹۸۳ رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا، انتخابات به دور دوم کشیده شد.

منابع غیررسمی از پیروزی عبدالجلال ایری در دور دوم انتخابات غرب گلستان خبر می دهند ولی هنوز نتیجه قطعی اعلام نشده است.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی شامل ۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه دارد.

در انتخابات دوم اسفند پارسال ۱۲۹ کاندیدا برای کسب هفت کرسی در ۶ حوزه انتخابیه گلستان خود را در معرض ارزیابی و انتخاب یک میلیون و ۳۳۰ هزار واجد شرایط رای دادن قرار دادند که ۷۱ هزار نفر از رای دهندگان رای اولی بودند.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه ۲۱ شهریور برگزار شد.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید