لغو پرتاب ماهواره آمریکا ۳ ثانیه پیش از شلیک

[ad_1]

لغو پرتاب ماهواره آمریکا ۳ ثانیه پیش از شلیک
به گزارش شفاف، به نقل از تارنمای فضایی، متوقف کردن پرتاب موشک ماهواره‌بر دلتا-۴ تنها سه ثانیه مانده برای فرستادن ماهواره ان رول-۴۴ از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در ساعت سه و ۲۸ دقیقه صبح شنبه صورت گرفت.

به گفته اتحادیه پرتاب یونایتد که کار ساخت حامل ماهواره سنگین دلتا-۴ را برعهده داشته است، سه ثانیه پیش از پرتاب متوجه آتش‌سوزی در موتور سه هسته‌ای این موشک شده‌اند، اما خود ماهواره دلتا-۴ آسیبی ندید و در سکوی پرتابماند.

بوئینگ و لاکهید مارتین هم در بیانیه‌ای گفتند “این تیم در حال مرور تمام داده‌ها است و مسیر پیش رو را مشخص می‌کند. زمان بازیابی لازم قبل از تلاش بعدی پرتاب، حداقل ۷ روز است. “

برونو رئیس اتحادیه پرتاب یونایتد در یک یادداشت توئیتری نوشت که ماهواره سنگین دلتا-۴ در شرایط مطلوبی قرار دارد. این مشکل ناشی از احتراق بوده که به نظر می‌رسد نقص سیستم‌های زمینی بوده است.

ماهواره ان رول-۴۴ در دلتای سنگین-۴ یک محموله طبقه بندی شده برای دفتر ملی شناسایی است که نظارت بر عملیات ماهواره‌ای جاسوسی ایالات متحده را بر عهده دارد. هدف و طراحی دقیق آن ناشناخته است.

موشک دلتای سنگین-۴ قدرتمندترین ماهواره‌بر اتحادیه پرتاب یونایتد است و می‌تواند بار‌هایی تا حدود ۲۹ تن را تا مدار پائینی زمین و ماهواره‌هایی تا حدود ۱۴ تن را در مدار بالایی زمین حمل کند.

این دومین بار است که پرتاب موشک ماهواره‌بر دلتا لغو می‌شود. روز پنج‌شنبه (۲۷ اوت) نیز پرتاب نخست این ماهواره به دلیل خرابی در تجهیزات زمینی لغو شده بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید