طرح مجلس برای ساماندهی کالا‌های اساسی

[ad_1]

به گزارش شفاف، جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از طرح مجلس برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی جهت تأمین کالا‌های اساسی، گفت: براساس این طرح یک فوریت آن هفته گذشته در مجلس تصویب شده، دولت مکلف شده تا برای مقابله با تحریم‌ها و نیز حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و همین طور در جهت بهبود وضع معیشتی مردم، برای واردات کالا‌های اساسی از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده کند.

وی افزود: با توجه به تورم افسارگسیخته و نیز رشد نقدینگی در کشور، روز به روز شاهد کاهش قدرت خرید مردم و به ویژه اقشار کم‌درآمد و با حقوق ثابت هستیم که چاره‌ای باید برای آن اندیشیده شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: طبق آماری که از مرکز پژوهش‌های مجلس به دست ما رسیده، بخش اعظمی از مردم و حقوق‌بگیران، توان خرید گوشت مرغ، گروشت قرمز، لبنیات و دیگر مایحتاج عمومی را ندارند.

کوچکی‌نژاد تأکید کرد: براساس این طرح، با توجه به اینکه کالا‌های اساسی و مایحتاج مردم با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می‌شود، قیمت‌ها نیز توازن نسبی خواهد داشت و می‌توان به افزایش قدرت خرید مردم و اقشار آسیب‌پذیر امیدوار بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طرح مجلس برای تأمین کالا‌های اساسی اعلام وصول شده و برای بررسی‌های بیشتر و تصویب نهایی در اختیار کمیسیون‌های مربوطه قرار گرفته که ظرف یک ماه آینده نهایی و در مجلس نیز تصویب خواهد شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید