طرح بازنشستگی قابل حمل – انتخاب

[ad_1]

من باید بماند یا باید برود (با حساب بازنشستگی)?

موضوع بازنشستگی برنامه ریزی حمل و تصمیم گیری کارکنان / سرمایه گذاران باید در نظر داشته اند در ذهن من به تازگی با داشتن سابقه چند سوال از چشم انداز و مشتریان تا کنون این سال است. اجازه دهید به بررسی مزایا و مشکلات حرکت بازنشستگی پول به یک I. R. A; رایج ترین سرمایه گذاری انتخاب است.

بسیاری از تعریف سهم (DC) برنامه های بازنشستگی از جمله خصوصی و بخش عمومی کارکنان را می توان نقل مکان کرد و یا بیش از نورد بر یک کارمند ترک و یا فسخ خود را در ارتباط با اشتغال. برخی از برنامه ها حتی بیشتر انعطاف پذیر و اجازه می دهد تا شما را به حرکت تمام یا بعضی از شما پول در حالی که هنوز مشغول به کار در خدمات ترتیبات. کمک های جدید به عنوان مثال می توان به کارگردانی یکی دیگر از نگهبان و نگه داشتن مقادیر معوق از اینکه مشمول مالیات که به دست آورده است. منابع انسانی و یا به نفع گروه باید قادر به توضیح همه گزینه های خود را, اما شما باید بپرسید. قوانین فدرال و I. R. S. قوانین دیکته روش به دنبال توسط متولی حساب در تسهیل انتقال این وجوه به یک موسسه مالی دیگر. کارمند برنامه های بازنشستگی می تواند شامل یک سوپ الفبا لیست مانند 401(k) و 403(b), 457, TSA, TIAA/CREF ،

چه عوامل در نظر گرفتن در انتقال حساب بازنشستگی به I. R. ؟

در فرض مزایای جانبی از معین:

بیشتر گزینه های سرمایه گذاری از کارفرمای خود ارائه می دهد.

بهتر استراتژی برای رسیدن به دیگر اهداف بلند مدت.

گزینه ای برای تبدیل به یک ایرا راث در سال های بعد.

قابلیت برداشت وجه پنالتی رایگان برای زمان 1 خرید خانه و یا برای پوشش هزینه های درمانی است.

گزینه های بیشتر برای ذینفع انتخاب و ادامه داد: تعویق مالیات است.

مزایای استفاده از ماندن خود را با کارفرمای طرح:

آشنایی با طرح های موجود را انتخاب کند.

به طور کلی با عملکرد.

در دسترس بودن از گرفتن وام از طرح خود را.

هزینه های پایین تر و هزینه از خارج انتخاب کند.

مورد علاقه درمان های مالیاتی شرکت متعلق به سهام در طرح خود را.

من به نفع یک رویکرد متعادل. نگه داشتن پول در کارفرما طرح و هزینه های برخی از پول برای یک I. R. A. چرا ؟ نه محل ارائه می دهد همه بهترین گزینه معمولا. مگر اینکه شما یک سر در shenanigans رفتن (انرون افتضاح به ذهن می آید که در آن کارمند حساب های بازنشستگی منجمد شد و مجاز به حرکت سرمایه گذاری های خود را تا زمانی که خیلی دیر شده بود) اکثر کارفرما DC قصد دارد با ارائه یک ترکیب مناسب و معقول از انتخاب: می گویند یک زن و شوهر از سهام صندوق (persian), شاید, شاخص, صندوق اوراق قرضه صندوق و صندوق بازار پول. در سال های اخیر صندوق بین المللی انتخاب کرده اند به نظر می رسد به عنوان به خوبی. آن را بسیار سخت برای ظروف سرباز یا مسافر تا خرید و برگزاری این نوع از نمونه صندوق های سرمایه گذاری. اگر شما می خواهید بیشتر “عمل” خرید سهام و اوراق قرضه و وجوه متقابل است که سابق خود را به کارفرما ارائه نمی کند و سپس شما ممکن است مایل به سرمایه گذاری به سمت مشاور است که می داند این منطقه است و می تواند کمک به آموزش شما در طول راه.

به معتقدان بر دلایل بالا یک نقطه ضعف آشکار به حرکت است که از افزایش خطر. هنگامی که شما حرکت می کند از DC “صندوق” انتخاب فردی سهام و اوراق قرضه در معرض خطر بالا می رود. من مطمئنم که شما شنیده ام داستان پس از 9/11 و به سال 2002 از کارکنان از دست دادن 40-50 درصد بیشتر از بازنشستگی خود توازن با توجه به بازار خرس فقیر و سرمایه گذاری است. از تجربه من بیشتر از این واقعا بد ضرر و زیان در شرکت اسپانسر برنامه بودند اما در فردی به کارگردانی I. R. A. حساب. که مطلق بیانیه زیرا برخی از برنامه های را نگه دارید و بودجه با فناوری پایه (که به سقوط بیشتر) اما کارفرما قصد دارد من موفق و سپس به دقت به کارگران بسیاری از انتخاب مخاطره آمیز; یعنی نه طناب به اندازه کافی برای چسبیدن به خود را دارند.

در نهایت, شما می توانید پیدا کردن غیر مالی دلایل حرکت و یا اقامت قرار داده است. آیا دوست دارید کار خود و یا شما را به همکاران است که شما از دست دادهاید ؟ شد برنامه ریزی بازنشستگی بخشی از مکالمات خود را با همکاران در اطراف آب کولر ؟ این ممکن است نامحسوس دلایل به ماندن متصل به شرکت در برخی از راه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید