ضرورت تمدید محدودیت‌ها حداقل تا اواسط شهریور

[ad_1]

به گزارش شفاف، علیرضا زالی فرمانده عملیات ستاد کرونای تهران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدیدی که در بخش عادی بستری شدند بالغ بر ۴۰۲ نفر بوده و ۱۳۳ بیمار هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند که در مجموع تعداد بیماران بستری در ۲۴ گذشته بالغ بر ۵۳۵ نفر بوده است.

او افزود: همچنین ۸.۴ درصد افراد مراجعه کننده به بخش‌های بستری نیاز به درمان سرپایی داشتند و مجموع کسانی که در مراقبت‌های ویژه بستری شدند ۲۵ درصد است که ۲۹۷ نفر نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی یا مکانیکی داشتند و ۳۹ بیمار جدید به آن‌ها اضافه شدند.

زالی گفت: نسبت به هفته قبل در آمار‌ها کاهش داشتیم، اما همه فرود‌های آماری بسیار شکننده هستند و ما نباید فکر کنیم به ثبات قطعی یا نسبی رسیده‌ایم.

فرمانده عملیات ستاد کرونای تهران تاکید کرد: استفاده منظم از ماسک و ترویج شیوه‌نامه بهداشتی باعث تقلیل آمار تهران شده است؛ همچنین استفاده از ظرفیت ناوگان سلامت و حضور یک سومی کارمندان آثار چشمگیری در کاهش آمار داشته است.

او در خصوص برخی محدودیت‌ها مانند لغو طرح ترافیک افزود: طرح ترافیک یک بحث کارگروه پژوهشی مشترک بین وزارت بهداشت و استانداری است و مجموعه ستاد مقابله با کرونا و شهرداری بررسی می‌کند که آیا واقعا لغو طرح ترافیک تغییری در میزان سفر داشته است یا خیر. طبیعتا بر اساس این شاخص تصمیم گیری خواهد شد. به نظر می‌رسد تاثیر قابل توجهی نداشته است و بیشترین سهم در کاهش مربوط به سایر محدودیت‌ها به‌ویژه کاهش حضور کارمندان بوده است.

زالی ادامه داد: تقلیل جمعیت کارمندی هم تولید سفر را کاهش داده و هم از میزان فشار بر حمل و نقل عمومی به صورت منطقی کاسته است. با مشاهده میدانی می‌توان دریافت که استفاده از ماسک افزایش یافته است و در نظرسنجی هم دیدیم که ۷۲ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند؛ البته این میزان در ادارات به ۸۵ درصد می‌رسد. در طول هفته گذشته بیشترین میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بانک‌ها، ادارات و داروخانه‌ها بوده است.

فرمانده عملیات ستاد کرونای تهران بر ضرورت استمرار تمدید محدودیت‌های تردد خصوصا در حوزه کارمندی تاکید کرد و گفت: به نظر می‌رسد تمدید محدودیت‌ها و استفاده از فضای دورکاری حداقل تا اواسط شهریور ضروری باشد.

او در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون‌های کنکور ۹۹ اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماند شهری با همراهی سازمان آتش نشانی، آمادگی کامل خود را با هدف اجرای فرآیند‌های ضدعفونی مراکز برگزاری آزمون‌ها اعلام کرده‌اند تا سلامت داوطلبان در بالاترین سطح تضمین شود.

زالی در پایان اضافه کرد: مردم برای شرکت در پویش نذر سلامتی محرم می‌توانند با شماره گیری *۷۳۷*۷۰۰# نذر خود را به شیوه‌ای دیگر ادا کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید