صادقی، پاکدل و رایانی‌مخصوص داور جایزه بزرگ سرو شدند

[ad_1]

به گزارش شفاف، توحید معصومی با اشاره به اعلام داوران و انتخاب و شیوه اجرایی جایزه بزرگ سرو، تصریح کرد: نخستین دوره جایزه بزرگ سرو به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود و قطب‌الدین صادقی، حسین پاکدل و مهرداد رایانی مخصوص کار داوری و ارزیابی 45 اثر راه یافته به مرحله نهایی را از طریق فیلم آثار مورد داوری قرار می‌دهند. 

مشاور عالی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در خصوص رویکردها و مراحل کاری این رویداد تأکید کرد: باهدف شناسایی و ساماندهی گروههای نمایشی در سراسر کشور که در سال 1398 در موضوع تئاتر دفاع مقدس ، انقلاب اسلامی و مقاومت اثر تولید و اجرای عمومی کرده‌اند و به منظور ایجاد انگیزه و تشویق هنرمندان ، فراخوانی را به کلیه مراکز فرهنگی و هنری تولید تئاتر مثل مراکز استانی حوزه‌ هنری، انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها، سازمان بسیج هنرمندان هر استان ارسال کردیم و همچنین طی فراخوانی عمومی از گروه های نمایشی خواستیم تا با ارسال فرم درخواست تولیدات خود را در سال1398 برای ما ارسال کنند.

وی افزود: 270  تقاضا از سراسر کشور در مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد پس از ارزیابی توسط 100 نفر از هنرمندانِ استان های مختلف، تعداد 45 اثر به مرحله نهایی راه پیدا کرد.

معصومی در پایان اضافه کرد: طی تماس با کارگردانان این آثار، دی‌وی‌دی نمایش‌ها را درخواست کردیم که هم اکنون داوری آنها توسط داوران در حال انجام است و ان شاالله در نیمه اول تیر ماه طی مراسمی از برگزیدگان تجلیل بعمل خواهد آمد. 

نخستین دوره جایزه بزرگ سرو برای نخستین بار در کشور و در بخش‌های نمایشنامه، کارگردانی، بازیگری مرد و بازیگری زن، طراحی صحنه و موسیقی و نمایش برگزیده به منظور تجلیل از فعالان تئاتر دفاع مقدس انقلاب اسلامی و مقاومت در سال 1398، به همت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید