زندگی شهید حججی سریال شد

[ad_1]

به گزارش شفاف، مجموعه رادیویی “شهید حججی” به سفارش رادیو معارف در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و همزمان از رادیونمایش نیز پخش می شود.

مرضیه بامیری نویسنده سریال رادیویی «سربلند» در این باره گفت : «سربلند» قصه زندگی شهید محسن حججی است. شهید حججی جوانی مؤمن بود که آرزوی شهادت به سر داشت.تا جایی که برای برآوردن این آرزو نذر کرد چهل روز به زیارت جمکران برود.

وی افزود: آخرین باری که شهید حججی به پابوس امام رضا رفتند طبق دستخطی که از ایشان به جا مانده طلب شهادت کرده است.بار اول که به سوریه اعزام شد فقط جراحت کمی دید و خودش معتقد بود چون بدون اجازه مادر راهی شده به فیض شهادت نرسیده است، برای اعزام دوم حلالیت مادر را می‌گیرد و راهی سوریه می‌شود.

این نویسنده خاطرنشان کرد: در عملیاتی توسط داعش اسیر می‌شود و آن‌ها بعد از نمایش فیلم اسارتش بدنش را قطعه‌قطعه کردند و در بیابان انداختند‌ اما وقتی فهمیدند او فرمانده باارزشی برای ایران است، دوباره قطعه‌ها را جمع کرده و با ایران مبادله کردند. رهبرمعظم انقلاب به ایشان  لقب حجت خدا را دادند.

بامیری نویسنده سریال رادیویی سربلند در پایان گفت:  این نمایش رادیویی را بر اساس کتاب «سربلند» نوشته محمدعلی جعفری و با توجه به تمام مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های مرتبط با آن شهید بزرگوار نوشتم و از آن‌جایی که قصه برای قهرمانی معاصر بود حساسیت نمایش و میزان مستند بودنش مهم بود بنابراین سعی کردم قصه در عین نمایشی بودن بر اساس خط زندگی شهید پیش برود. از زمان خواستگاری‌اش تا شهادتش که دوره‌ای تقریباً سه چهار ساله است.

مجموعه 7 قسمتی سریال «سربلند» به کارگردانی محمد پورحسن، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، صدابرداری حیدر صفدری ، افکتوری محمدرضا قبادی فر  وبا هنرمندی احمد گنجی، محمدرضاعلی، عباس توفیقی، محمد سعید سلطانی، محمد شریفی مقدم، فریبا متخصص، شیما جانقربان، امیر فرحان نیا، معصومه عزیز محمدی، مینو جبارزاده، محمد آقامحمدی و علی اصغر دریایی از روز شنبه هجدهم مردادماه، ساعت 17 از رادیو معارف پخش می‌شود و ساعت 5:00 بامداد روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید