زدن ماسک در جمهوری آذربایجان اجباری شد

[ad_1]

به گزارش شفاف، بر اساس قانون اصلاح شده، شهروندان جمهوری آذربایجان در صورت استفاده نکردن از ماسک در شرایط قرنطینه ویژه در اماکن عمومی، از ۵۰ تا ۴۰۰ منات (برابر ۳۰ تا ۲۳۵ دلار) جریمه خواهند شد.

براساس قانون مجازات تخلفات اداری اصلاح شده، افراد عادی در صورت استفاده نکردن از ماسک در شرایط قرنطینه ویژه ۵۰ منات (۳۰ دلار)، کارکنان دولت ۱۰۰ منات (۶۰ دلار) و اشخاص حقوقی ۲۰۰ منات (۱۲۰ دلار) جریمه می‌شوند و در صورت نقض این قانون برای بار دوم شهروندان عادی ۱۰۰ منات، کارمندان دولتی ۲۰۰ منات و اشخاص حقوقی ۴۰۰ منات جریمه خواهند شد.

روند ابتلا به کرونا در جمهوری آذربایجان برخلاف یک ماه پیش در چند هفته گذشته سیر صعودی به خود گرفته و امروز (یکشنبه) با ابتلای ۲۴۸ نفر به کرونا مجموع مبتلایان به این ویروس در این کشور به پنج هزار و ۴۹۴ نفر رسید.

همچنین تا به حال ۶۳ نفر در جمهوری اذربایجان بر اثر ویروس کرونا جان باخته است.

ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با «ویروس کرونا» جمعه گذشته اعلام کرد که برنامه قرنطینه ویژه برای جلوگیری از شیوع این ویروس که از ۱۴ اسفند ماه در سراسر این کشور به کار گرفته شده است تا ۱۵ ژوئن (برابر ۲۶ خرداد ماه) تمدید شده است.

در این برنامه قرنطینه ویژه ورود و خروج از جمهوری آذربایجان به غیر از حرکت کامیون‌ها و حمل و نقل ترانزیتی، برگزاری مراسم عروسی و عزاداری و تجمع با حضور بیش از ۱۰ نفر در اماکن عمومی منع و دانشگاهها، مدارس و مهد کودکها، سالن‌های سینما و تئاتر و نیز سالن‌های ورزشی در سراسر این کشور تعطیل خواهد بود.

همچنین محدودیت‌های مربوط به ورود و خروج از چند شهر بزرگ جمهوری آذربایجان از جمله باکو، گنجه، سومقایت، لنکران و آبشرون تمدید شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید