روز جهانی کودکان‌کار در ایوان انتظار / کودکی تکرار شدنی نیست

[ad_1]

به گزارش شفاف، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، کمپین ” چهـارراه کودک” با هدف آگاه‌سازی و افزایش حساسیت شهروندان نسبت به کار کودک، شناخت اشکال و ابعاد این پدیده، جذب و مشارکت شهروندان برای کاهش این آسیب اجتماعی در شهر تهران فعالیت خود را آغاز کرده است.

این برنامه از سوی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران و با مشارکت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران به اجرا درآمد.

در این برنامه که در تالار انتظار برگزار شد آثار سی ‌کاریکاتوریست با محوریت کودکان کار به همراه نقاشی‌های تعدادی از کودکان کار زیر مجموعه مراکز پرتو شهرداری تهران به نمایش گذاشته و تلاش شد موضوع کار کودکان به عنوان یک پدیده آسیب اجتماعی عنوان شود.

برنامه ای که با حضور محمدرضا جوادی یگانه معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، محمدجواد حق شناس و زهرا صدر اعظم نوری رؤسای کمیسیونهای فرهنگی و خدمات شهری شورای شهر تهران، شهربانو امانی عضو شورای شهر، مدیران سازمان های مردم نهاد حوزه مقابله با کار کودک، مجید مجیدی کارگردان دغدغه مند حوزه کار کودکان، رضا محبوبی معاون امور آسیب‌ها و مسائل اجتماعی وزارت کشور، محمود علی‌گومدیر کل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ، وتنی چند از مدیران شهرداری تهران،‌ از جمله فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت‌ بهره برداری متروی تهران و حومه ، تورج فرهادی شهردار منطقه 6 و سیدمالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی برگزار شد.

در این برنامه قاسم حسنی مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار و صالحی مدیرعامل یکی از مراکز پرتو به نمایندگی از سازمان های مردم نهاد به بیان نظرات خود پرداختند در این برنامه کلیپ فعالیت های شهرداری در حوزه مقابله با کار کودکان و موشن گرافی‌ آموزشی نیز پخش شد. همچنین از کارتونیست‌های مشارکت کننده در این پویش تقدیر شد همچنین جمال رحمتی به نمایندگی از کارتونیست‌ها دقایقی به ایراد سخن پرداخت.

گفتنی است، تمام این طرح‌ها در ایستگاه‌ های مترو و اتوبوسرانی سراسر شهر تهران اکران شده است. این آثار در محل گالری ایستگاه‌های تجریش، امام خمینی، تئاتر شهر و میدان ولی‌عصر(عج) به اکران عموم درآمده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید