روزی که مایکل جردن ویلچرنشین شد و شکست خورد + عکس

[ad_1]

به گزارش شفاف، اقدامات خیرخواهانه و بشردوستانه ستاره‌های ورزش جهان هر از چند گاهی از سوی رسانه‌ها منتشر می‌شود؛ موضوعی که آخرین بار توسط یک ورزشکار بسکتبال با ویلچر در رویارویی با مایکل جردن رخ داد و بازگو شد.

«اریک باربر» ملی‌پوش سابق تیم بسکتبال با ویلچر آمریکا در مستندی که منتشر شده، از رقابتش با «مایکل جردن» صحبت کرده است. این مسابقه مربوط به دهه 80 میلادی می‌شود، یعنی زمانی که باربر 16 ساله بود و در یک برنامه تلویزیونی ورزشی از آرزویش برای رقابت با جردن سخن به میان آورد.

باربر هرگز تصور نمی‌کرد که رویایی به تحقق بپیوندد و خود را در رقابت با یکی از اسطوره‌های بسکتبال آمریکا ببیند. نکته جالب در این رقابت نمایشی این بود که جردن روی ویلچر نشست و مسابقه داد و در نهایت نیز 20 بر 14 به حریف نوجوانش باخت.

باربر که پس از آن اتفاق، به نوعی اشتیاق بیشتری برای ادامه حضور در بسکتبال با ویلچر پیدا کرد، در سال‌های بعد به عضویت تیم ملی آمریکا درامد و طی 4 دوره حضور در پارالمپیک به سال‌های 2000، 2004، 2008 و 2012 موفق به کسب دو مدال برنز شد.

وی با یادآوری خاطره آن بازی نمایشی گفت: من پیروز شدم، چون جردن پیش از آن هرگز روی ویلچر تمرین نکرده بود. اگر به او یک ویلچر داده می‌شد، جردن تمام هفته را روی صندلی آن سپری می‌کرد و مهارت‌هایش نیز در روز آن مسابقه بیشتر نشان داده می‌شد.

این رقابت در سال 1987 برگزار شد، یعنی قبل از نخستین قهرمانی جردن در NBA در سال 1991؛ ورزشکاری که در مجموع 6 بار عنوان قهرمانی را کسب کرد و البته باربر نیز در چهار دوره پارالمپیک به میدان رفت.

باربر می‌گوید: او مایکل جردن بود و من این فرصت را پیدا کردم که در کنارش باشم. این موضوع به من درخصوص دیدگاه‌های ورزشی در کنار یکی از بهترین ورزشکاران جهان و تماشای رشد او کمک زیادی کرد.

اریک باربر هم اکنون 40 ساله است و کار خود را نیز با کسب مدال برنز در پارالمپیک 2012 لندن به پایان برد.

 

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید