روحانی:نه ویروس کرونا و نه ویروس آمریکا نمی تواند مسیر پیشرفت کشور را متوقف کند/ نمی گذاریم لبخندی بر صورت مستبدان کاخ سفید بنشیند

[ad_1]

به گزارش شفاف، حجت الاسلام حسن روحانی در جریان آیین افتتاح پروژه‌های بزرگ صنعت آب استان سیستان و بلوچستان که به شکل ویدئو کنفرانسی برگزار شد، گفت: سیستان و بلوچستان یک استان بسیار مهم برای کشور است و  از نظر امنیت ملی یکی از استان های بسیاری حساس ما است. این استان پیشانی امنیت ملی ایران است. سیستان و بلوچستان استانی است که با دو همسایه خوب ما هم مرز است. این استان دارای معادن ذی قیمتی است.

وی افزود: یکی دیگر از مسائل مهم این است که این استان کریدور ترانزیتی جنوب به شمال است. تنها بندر اقیانوسی ما در چابهار قرار دارد و ما می توانیم منطقه آفریقا و اقیانوس هند را به آسیای مرکزی متصل شود.

روحانی گفت: مردم این منطقه برای برقراری امنیت در مرزهای سیستان و بلوچستان تلاش بسیاری کردند. وحدت شیعه و سنی در این منطقه بسیار برای ما مهم است و من به دلیل وحدت و اتحادی که در این منطقه وجود دارد از تمامی علما و مردم این منطقه تشکر می کند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: پارس جنوبی برای ما بسیار مهم است. این منطقه مخزن بزرگ و مشترکی بود که ما به نسبت قطر از این مخزن بهره برداری زیادی صورت نمی دادیم. در دولت یازدهم و دوازدهم 17 فاز پارس جنوبی به افتتاح رسیده است و تقریبا کار تکمیل فازهای پارس جنوبی در این دولت به اتمام رسیده است. البته برای  فاز یازده این طرح ما کمی منتظر شدیم تا با همکاری کشورهای خارجی انجام دهیم. دلیل اینکه ما منتظر شرکت های خارجی بودیم این بود که ما یک طرحی را دنبال می کردیم به نام فشار افزایی که این طرح با مشارکت فرانسوی ها و چینی ها به مراتب راحت تر به دست می آمد. ولی به هر حال امروز در حال تکمیل این فاز نیز هستیم. این طرح جزو مواردی است که ما باید تا پایان دولت بتوانیم لااقل گام های اولیه آن را به نتیجه برسانیم.

وی گفت: یکی از افتخارات ما در دولت یازدهم و دوازدهم حوزه نفت و گاز است. از اکتشاف بزرگی که انجام گرفت و 53 میلیارد بشکه میدان جدید نفتی اکتشاف شد که در سال گذشته به مردم اعلام شد. کارهای عظیمی نفتی در غرب کارون صورت گرفته و کارهای عظیمی برای بندر جدید برای صادرات نفت به جای خلیج فارس از دریای عمان صورت گرفته و پارس جنوبی یکی از طرح های بزرگی است که در این راستا محقق شده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: ملت ما بدانند که تحریم و فشار عظیم بی سابقه بر حرکت ما نمی تواند تاثیر بگذارد. آمریکا نمی تواند با تحریم ما را از پا در بیاورد دلیل آن بهره برداری از چنین طرح های بزرگی آن هم بعد از  دو سال و چند ماه تحریم شدید ما در حال اجرا هستیم. کرونا و مشکلاتی از قبیل اینها نیز نمی تواند تولید ما را متوقف کند. البته هر یک از این مشکلات تاثیر گذار است. هم ویروس کرونا و هم ویروس آمریکا تاثیر گذار هستند ولی هیچ یک از این ویروس ها ما را متوقف نخواهد کرد.

وی افزود: ما به تولیدمان ادامه می دهیم و با تمام توان تلاش خود را انجام می دهیم تا هدفی که مقام معظم رهبری امسال برای جهش تولید تعریف کردند عملیاتی و اجرایی کنیم.

روحانی در پایان اظهارات تاکید کرد: در این روزهای پایان ماه رمضان با دعای خیر مردم و ایثار و کمک مردم قدم های خوبی برای مقابله با کرونا و همچنین برای تولید برداشته شده و ما نمی گذاریم لبخندی روی صورت مستبدان کاخ سفید بنشیند و کاری می کنیم که آنها همیشه شاهد غم  و اندوه از سیاست های غلط خود باشند. ما از مشکلات عبور خواهیم کرد و دیگران را نیز در این مسیر یاری می کنیم. ما همواره یاور مظلومان هستیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید