رزین و هاردنر

تمیز کردن: اگر رزین از سطح کار بیرون می آید یا جایی که نباید ریخته شود ، می توانید آن را با استون یا پاک کننده لاک یا هر نوع روکش متیله شده تمیز کنید. همچنین می توانید قطعات اضافی را با برش یا چاقو برش دهید. اما بهترین راه برای تمیز کردن آن رعایت تمام مراحل با دقت است تا چنین مواردی اتفاق نیفتد.

“مراحل آماده سازی و استفاده از رزین”

اکنون که ما تمام موضوعات مرتبط با رزین اپوکسی را پوشش داده ایم ، ما به شما می آموزیم که چگونه با رزین اپوکسی کار کنید.

موارد مورد نیاز:

رزین و هاردنر
اندازه گیری دو را اندازه بگیرید
ظروف مخلوط کردن
قالب
قاشق یکبار مصرف برای هم زدن

برای داشتن رزین مناسب ، باید رزین و سخت کننده را با نسبت ذکر شده در بسته همان رزین مخلوط کنید. شایع ترین نسبت آپوکسی به سفت کننده 1 به 1 یا 2 به 1 است. اندازه گیری نادرست و اختلاط نادرست رزین از سخت شدن رزین جلوگیری می کند. برای اندازه گیری نسبت دقیق رزین و سخت کننده می توانید از مقیاس های کالیبره شده استفاده کنید. همچنین می توانید از مقیاس دیجیتال استفاده کنید. بعد از هر بار استفاده از رزین و سفت کننده ، شما باید قطعات مورد استفاده را تمیز کنید ، بنابراین می توانید از قاشق و ظروف یکبار مصرف برای مخلوط کردن استفاده کنید.

در آموزش ما ، نسبت حجم رزین و سخت کننده برابر است. حجم مورد نظر رزین را برداشته و با روش بن ماری آن را کمی گرم کنید. قالب سیلیکونی‌ رزین

سخت کننده را با همان نسبت حجم در رزین بریزید.

رزین و سخت کننده را به آرامی هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. اگر مخلوط دو ماده خوب یکدست و یکنواخت نباشد ، روند سخت شدن رزین مختل می شود. برای جلوگیری از ایجاد حباب هوا ، هم زدن را به آرامی و در ظروف با عمق بیشتر و مقطع کمتر انجام دهید.

مخلوط را درون یک کاسه تمیز بریزید. مدتی صبر کنید تا حباب ها بیرون بیایند.

سپس مخلوط را درون قالب بریزید. می توانید با ضربه زدن به قالب ، حباب هوا را خارج کنید. با خشک شدن در نی و همچنین خشک کن ضربه می توانید حباب ها را بیرون بیاورید.

کمی مایع مخصوص رنگ را درون رزین بریزید.

با قاشق به آرامی هم بزنید. ما نمی خواهیم رنگ و رزین یکنواخت باشد.

کمی پودر تاج را با مش درشت در قالب بریزید.

وقتی می خواهید قطعات تزئینی بزرگتر را در رزین قرار دهید ، مطمئن شوید که دستان شما آلوده نیست. در صورت لزوم از دستکش استفاده کنید.

برای ریختن اشیاء معلق که کمی سنگین هستند و احتمالاً کاملاً در کف قالب مستقر می شوند ، کار باید در چند مرحله انجام شود. ابتدا یک لایه رزین را روی کف قالب بریزید ، پس از خشک شدن ، لایه های بعدی را با اشیاء معلق اضافه کنید و برای آخرین لایه رزین سطح اشیاء معلق را بپوشانید.

رزین را به مدت 72 ساعت کنار بگذارید تا کاملاً سفت شود. سپس آن را از قالب جدا کنید.

“یادآور”

در آموزش های قبلی در ژورنال آنلاین من و هنر ، ما به شما روشهای خلاقانه برای کار با رزین را آموزش داده ایم که می توانید برای خلق آثار هنری زیبا استفاده کنید:

بیاموزید که چگونه رزین و شیشه معلق درست کنید

آموزش درست کردن زیرپایی درخشان

یاد بگیرید که چگونه جواهرات چوبی و رزینی درست کنید

یاد بگیرید که چگونه یک جعبه جواهرات با رزین درست کنید

در ادامه نمونه جواهرات آماده شده با رزین را به عنوان الهام بخش برای شما عزیزان انتخاب کرده ایم؛

دو برگه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید