رایزنی دولت برای رایگان شدن اینترنت شاد

[ad_1]

به گزارش شفاف،محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته دولت در گفت‌وگوی تلفنی با رادیو جوان بیان کرد: به خانواده‌ها اعلام می‌کنم همان‌طور که نگران سلامتی فرزندان خود هستیم نگران سلامتی فرزندان مردم هم هستیم خانواده‌ها هم و همان‌طور که نگران سلامتی فرزندانشان هستند باید نگران آموزش کودکانشان هم باشند.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه آموزش‌های حضوری سال گذشته به دلیل طی شدن دوسوم کلاس‌های درس و آشنایی معلمان و دانش آموزان باهم راحت‌تر، بود اظهار کرد: در شرایط زرد مهم‌ترین اصل ایجاد فاصله اجتماعی و عدم تشکیل اجتماع است؛ لذا دانش آموزان در این شرایط در گروه‌های مختلف به مدرسه می‌آیند و در مدارس ابتدایی رعایت پروتکل‌ها با نظارت بیشتری کنترل خواهد شد.

او بابیان اینکه آموزش‌های غیرحضوری از دو طریق ارائه می‌شود، گفت: آموزش‌ها به‌صورت تلویزیونی و از طریق شبکه شاد برگزار خواهد شد و آموزش‌ها را بررسی کرده‌ایم و به بخش‌های الزاماً حضوری یا قابل تدریس در فضای مجازی تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

حاجی میرزایی در پاسخ به این پرسش که اینترنت رایگان به کجا رسیده است، گفت: کارگروهی از طرف دولت مأمور شده و به نتایجی رسیده است و پیشنهاد‌هایی آماده‌شده که تا قبل از آغاز سال تحصیلی اعلام خواهد شد.

استخدام ۲۵ هزار نیروی جدید نهضتی

وزیرآموزش‌وپرورش در مورد استخدام نهضتی‌هایی که در آزمون ۲۰ تیر شرکت کرده‌اند، گفت: نتایج این آزمون اعلام شده است و در سال جاری می‌توانیم ۲۵ هزار نفر از آن‌ها را استخدام کنیم و مابقی را طی سال‌های آینده استخدام خواهیم کرد.

حاجی میرزایی گفت: ابزار‌های شبکه شاد از ۴ خدمت به ۱۱ خدمت رسیده است و این ابزار‌ها به معلمان آموزش داده خواهد شد.

وزیر آموزش‌وپرورش در پایان گفت: ۱۵ شهریور روز آغاز سال تحصیلی است، اما کیفیت حضور دانش آموزان با توجه به شرایط آن روز‌ها گفته خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید