دیدار رئیس مجلس با خانواده شهید سلامت

[ad_1]

به گزارش شفاف، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه 3تیرماه) با حضور در بیت شهید وریجی با خانواده وی دیدار کرد.

رئیس مجلس در این دیدار  با برشمردن مجاهدت ها و نقش بی بدیل شهدای سلامت گفت: ملت سرافراز و شریف ایران در تمامی برهه‌ها شاهد حماسه‌سازی و رشادت های افتخارآفرینان خویش در مواجه با مخاطرات و مشکلات بوده‌اند.

وی افزود: وقوع بحران زیستی و شیوع ویروس کرونا به مثابه کارزاری در عرصه سلامت مردم است و باعث شد تا خدمتگزاران ملت در بخش‌های سلامت و درمان همچون رزمندگان جبهه‌های نبرد پا به میدان نهاده و با جانفشانی، ایثار و رشادت‌های بی‌وصف خویش جلوه‌های عشق و ایمان را به نمایش بگذارند.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: آنان که جان عزیز خود را در راه التیام‌بخشی و سلامت بیماران و مبتلایان از دست دادند شهدای عزت‌آفرین ملت هستند و نام‌ این قهرمانان در گنجینه افتخارات کشور باقی خواهد ماند. 

وی در پایان ایشان ضمن تجلیل از شهدای گرانقدر این عرصه، از تلاش و مجاهدت های پزشکان ، پرستاران، بهیاران و کادر درمانی، در مداوای بیماران تقدیر و تشکر کرد. 

بنابر این گزارش، بانو کرمی همسر شهید وریجی هم که پرستار و از مدافعان سلامت است، با بیان خاطرات و مجاهدت‌های این شهید بزرگوار، گفت: ما همواره در پی تحقق آرمان‌های این شهدا هستیم و همدلی مردم باعث تسکین آلام درد‌ها و رنج‌های ما در این مصیبت بوده است.

گفتنی است، شهید مهدی وریجی فرزند شهید «رحیم وریجی» از شهدای دفاع مقدس است. همچنین «رقیه کرمی» همسر این شهید معزز، فرزند شهید حاج «امیر کرمی» و خواهر شهید «شمس الله کرمی» است.

لازم به ذکر است، دکتر مهدی وریجی فرزند شهید رحیم وریجی، رئیس درمانگاه منطقه ۲۱ شهرداری تهران  یکی از مدافعان سلامت بود که در راه مداوای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را فدا کرد.

وقتی پدر در دفاع مقدس شهید شد، مهدی ۶ سال داشت.

پیکر دکتر مهدی وریجی  اسفند ماه سال 98 درجوار پدر شهیدش در ساری برای همیشه آرام گرفت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید