حقایق جالب در مورد کشور برزیل!

[ad_1]

به گزارش شفاف:

جزیره‌ای که بیشترین جمعیت مار را دارد!

جزیره مار‌ها یا ” Ilha Queimada ” هیچ سکنه‌ای ندارد و در حقیقت این جزیره بقدری وحشتناک می‌باشد که حتی قادر به ایستادن کنار ساحل این جزیره نخواهید بود. با این حال اکثر مار‌هایی که در این جزیره وجود دارند از نوع مار‌های ” Golden lancehead ” که نوعی مار طلایی هستند، می‌باشد که در عین حال بسیار سمی و کشنده نیز هستند.

برزیل

۲- گونه‌های حیوانی و گیاهی خاص

برزیل کشوری بزرگ می‌باشد که در آن گونه‌های حیوانی و گیاهی بسیار زیادی وجود دارد که یکی از دلایل متمایز شدن کشور برزیل نسبت به سایر کشور‌های جهان شده است. همچنین لازم به ذکر است که جنگل‌های بارانی آمازون، به میزان ۶۰ درصد در خاک برزیل هستند که در این جنگل شاهد گونه‌های مختلف حیوانات و گیاهان هستیم.

۳- رایج‌ترین نام‌ها در برزیل

دو نام ” ماریا ” و ” خوزه ” از رایج‌ترین نام‌ها در کشور برزیل می‌باشند که طبق گزارشات انجام شده چیزی نزدیک به ۱۱ میلیون دختر دارای اسم ماریا و بیش از ۵ میلیون پسر به اسم خوزه در این کشور وجود دارند. سری دوم نام‌های رایج در کشور برزیل آنا و جوآئو می‌باشند.

۴- بزرگترین شرکت تولید کننده قهوه جهان

بسیاری از کشور‌ها در سرتاسر جهان قهوه تولید می‌کنند، اما هیچ یک از آن‌ها نمی‌توانند با کشور برزیل رقابت کنند چرا که کشور برزیل در طی ۱۵۰ سال گذشته به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده قهوه در سطح جهان می‌باشد. همچنین در سال ۲۰۱۷ میلادی حدودا به میزان ۲۵۹۱۹۹۹ تن قهوه تولید و عرضه شد که واقعا منحصر بفرد می‌باشد.

بزرگترین تولید کننده قهوه جهان

۵- جمعیت کشور برزیل

کشور برزیل طبق آخرین گزارشات انجام شده دارای جمعیتی بیش از ۲۱۰ میلیون نفر می‌باشد که به همین دلیل پنجمین کشور پرجمعیت جهان است که مساحت این کشور به میزان ۵٫۶% از مساحت کل جهان را تشکیل داده است.

۶- برزیل در گذشته به آفریقا غربی متصل بوده است

اگر به شکل کشور برزیل و همچنین شکل قسمت غربی آفریقای جنوبی با دقت نگاه کنید، می‌توانید به راحتی متوجه شباهت آن دو شوید که به همین دلیل گفته می‌شود این دو در گذشته به یکدیگر متصل بوده اند که طبق گفته‌ها به حدود ۱۴۰ میلیون سال گذشته باز می‌گردد.

۷- تعداد فرودگاه‌های کشور برزیل

کشور برزیل یکی از کشور‌های جهان می‌باشد که در آن فرودگاه‌های بسیار زیادی وجود دارد که تعداد این فرودگاه‌ها چیزی بیش از ۴۰۰۰ فرودگاه می‌باشد که واقعا خارق العاده می‌باشد.

فرودگاه‌های کشور برزیل

۸- برزیل، مقصدی برای ژاپنی ها!

جالب است بدانید که تقریبا ۱٫۶ میلیون نفر ژاپنی در کشور برزیل زندگی می‌کنند که اکثر آن‌ها در طی سال‌های ۱۹۲۶ الی ۱۹۴۱ میلادی به این کشور مهاجرت نمودند.

۹- موفق‌ترین تیم فوتبال جهان

شاید فوتبال در چین اختراع شده باشد، اما موفق‌ترین کشور در این بازی بی شک کشور برزیل می‌باشد که در طول تاریخ بازیکنان بزرگی در آن بازی کرده اند که تا به امروز تیم فوتبال برزیل تنها کشوری می‌باشد که موفق به کسب ۵ کاپ جام جهانی شده است.

تیم فوتبال برزیل

۱۰- بیشترین میزان کاتولیک‌های جهان

ایالات متحده دارای بیشترین جمعیت مسیحیان جهان می‌باشد. اما وقتی صحبت از کاتولیک‌ها و کشوری که بیشترین کاتولیک‌های جهان را داراست، می‌توان به کشور برزیل اشاره کرد چرا که این کشور دارای چیزی نزدیک به ۱۱۸ میلیون کاتولیک می‌باشد.

۱۱- ماشین‌های بروز و جدید برزیل با سوخت خاص

ماشین و اتومبیل‌های جدیدی که به مردمان کشور برزیل ارائه می‌شوند، به میزان ۹۲ درصد از آن‌ها برای سوخت، از اتانول استفاده می‌کنند که این اتانول از نیشکر ساخته شده است که بجای سوخت‌های فسیلی برای سوخت اتومبیل بکار می‌روند.

منبع:دانستنیها

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید