حذف امتحان نهایی، کنکور را ضروری کرده است

[ad_1]

به گزارش شفاف، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناروی در گفت‌وگویی، درباره آخرین اقدامات برای حذف کنکور در کشور اظهار کرد: حذف کنکور یکی از مسائلی است که به دنبال آن هستیم، اما بخش اصلی و مهم برای حذف کنکور این است که دانش آموزانی که از آموزش و پرورش بیرون می‌آیند کارنامه‌ای در دست داشته باشند، به طوریکه دانشگاه‌ها بتوانند با کارنامه ای که دانش آموزان دیپلمه دارند، دانشجویان خود را انتخاب کنند.

وزیر علوم ادامه داد: به این ترتیب از بین دانش آموزان دارای دیپلم، انتخاب اصلح از لحاظ علمی انجام می‌شود اما دانش آموزان ما اکنون چنین کارنامه‌ای ندارند.

غلامی درباره علت نبود کارنامه سالانه پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم گفت: در آموزش و پرورش فقط یک سال آخر دبیرستان، آزمون نهایی داریم. اگر آموزش و پرورش حداقل سه سال آخر، امتحان نهایی را برگزار و کارنامه‌های قابل مقایسه برای دانش آموزان ایجاد می‌کرد، کنکور دیگر ضرورتی نداشت.

چاره ای جز برگزاری کنکور برای رشته های پر طرفدار نداریم

وزیر علوم درباره حذف کنکور برای رشته های پزشکی و پرطرفدار توضیح داد: در شرایط فعلی برای رشته‌های پرطرفدار و دانشگاه‌های بزرگ و مطرح، چاره‌ای جز برگزاری امتحانی به نام کنکور نیست.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید