تولید ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور افتخار کوچکی نیست

[ad_1]

به گزارش شفاف،محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ۵ شهریور سالروز میلاد محمد بن زکریا رازی روز داروساز نامگذاری شده است، گفت:به دلیل تقارن شیوع ویروس کرونا با این روز  امکان تکرار مراسم و بزرگذاشت سال‌های گذشته وجود ندارد، به همین دلیل ما از طریق فضای مجازی سعی می‌کنیم عرض تبریک و تشکر خودمان را به گوش همکارانمان برسانیم.

او در ادامه گفت: داروسازان در کشور جایگاه ویژه‌ای در رشد و ارتقاء رتبه علمی کشور دارند که این موضوع مورد توجه افراد نخبه جامعه است و مورد عنایت دوستانی است که به جایگاه علمی توجه می‌کنند و می‌دانند داروسازی توانسته جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. در بُعد تولید هم جایگاه داروسازی کشور درپرداختن و جامعه عمل پوشاندن به سیاست‌های اقتصادی مقاومتی یک نقش برجسته و درخشانی دارد. تولید ۹۷ درصد دارو‌های مورد نیاز جامعه  افتخار کوچکی نیست  که این مهم توسط داروسازان انجام شده است.

شانه ساز گفت:برای درمان کرونا هر دارویی که در دنیا مطرح  و کاندیدا ‌شود، داروسازان می توانند به سرعت آن را در کوتاهترین زمان در داخل تولید کنند که این  بیانگر حس مسئولیت و توانمندی علمی است که سال‌ها برای آن تلاش کرده اند. امیدوارم این ویروس منحوس تمام شود و همه به زندگی عادی خود برگردند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید