تفلیس ، شهر چشمه های آب گرم و کلیساهای گرجی

[ad_1]

تفلیس پایتخت گرجستان، چند سالی است که توانسته جای خود را در بین مقصدهای محبوب ایرانیان برای سفر و گردشگری باز کند. تفلیس این جایگاه را مدیون جاذبه های تاریخی و اصیل خود و همچنین مدیریت شهری مطلوبی است که شهری دوست داشتنی و جذاب را برای گردشگران فراهم آورده است. تفلیس و کشور گرجستان به دلیل آنکه در مدارهای شمالی تر قرار گرفته، در نیمه دوم سال، زمستان‌های سردتری را نسبت به نقاط مرکزی و جنوبی ایران تجربه می‌کند. از همین رو اگر از بهار تا میانه‌های پاییز به تفلیس سفر کنید، تجربه مطبوع‌تری خواهید داشت. در این نوشته بیشتر با پرواز تفلیس به تهران، شهر تفلیس و زیبایی های آن برای گردشگران آشنا می‌شویم:

 

چشمه های آب گرم و حمام های تاریخی

نام تفلیس برآمده از وجود چشمه های آب گرم در آن است. چشمه های آب معدنی تفلیس خاصیت درمانی خود را از سولفور موجود در خود به دست آورده‌اند. حتی امروزه هم این چشمه های آب گرم، فعال هستند و حمام های تاریخی تفلیس که زمانی مکانی سلطنتی برای آب درمانی پادشاهان و فرمانروایان بوده است، به شکل امروزی بازسازی شده و در حال خدمترسانی است. گردشگران امروز می‌توانند در حمامی تاریخی، آب گرم و مطبوع تفلیس را تجربه کنند و از خدمات جانبی مانند ماساژ هم بهره مند شوند.

 

کلیساهای ارتدوکس گرجی از کهن تا مدرن

کشور گرجستان امروزه دارای مذهب مسیحیت گرجی است که شاخه‌ای از مسیحیت است که در کشور گرجستان پدید آمده و رشد کرده است. نمود این شاخه از مسیحیت، کلیساهای گرجی با معماری منحصر به فردشان است که از معماری ویژه این کشور برخوردار شده‌اند. سبک ویژه کلیساهای گرجی را شما در تفلیس و مناطق پیرامونی آن و دیگر بخش‌های کشور گرجستان هم می‌توانید دنبال کنید. برخی از این کلیساها قدمتی چندین ساله دارند. کلیسای متخی در بلندی مشرف به رود متکواری یا کورا به همراه تندیسی از شاه واختانگ گورگاسالی پایه‌گذار شهر تفلیس در حالی که سوار بر اسب است، از این جمله است. کلیسای جامع سیونی در سوی دیگر رود متکواری و نزدیک به پل صلح است و تا پیش از ساخته شدن کلیسای جامع تثلیث، کلیسای جامع شهر تفلیس بود. این کلیساهای تاریخی در تفلیس باز هم هستند. اما بزرگترین کلیسای شهر، جدیدترین هم هست. کلیسای جامع تثلیث که در یک دهه اخیر ساخته شده است، بزرگترین و باشکوه‌ترین کلیسای گرجی این کشور است.

 

دیگر جاهای دیدنی تفلیس

اگر بین تهیه بلیط تهران دبی یا سفر به تفلیس مردد هستید، باید بدانید هزینه سفر به تفلیس به مراتب پایین تر از دبی می باشد. علاوه بر این تفلیس تنوع زیادی نیز دارد. مشهورترین میدان تفلیس، میدان آزادی نام دارد و از آن خیابانی به نام شاعر مشهور گرجی، روستاولی به سوی شمال شهر حرکت می‌کند. در این میدان و خیابان که جای مناسبی برای خیابان گردی است، بناهای تاریخی و فرهنگی زیاد دیگری هم جای گرفته‌اند. از این جمله می‌توان به موزه ملی گرجستان اشاره کرد که تاریخ این کشور را از زمان حضور نخستین انسان‌ها تا دوران معاصر در خود جای داده است. کلیسای سنت جرج کاشوتی، گالری هنرهای ملی گرجستان و گالری هنرهای مدرن موما، از دیگر جاذبه‌های جای گرفته در خیابان روستاولی هستند. پارک ملی گیاه شناسی گرجستان و تندیس مادر گرجستان‌ در کنار هم جاذبه پرطرفدار دیگری در این شهر هستند. اگر به شهربازی و هیجان آن علاقه دارید، شهربازی متاتسمیندا بر فراز تپه‌ای به همین نام منتظر شماست. پل صلح که بر روی رود کورا یا متکواری جای گرفته، از دیگر نمادهای شهر تفلیس است. اما تاریخی‌ترین نقطه شهر، قلعه نایکلا است که از دوران ساسانی در این شهر به جای مانده است. شما با تله کابین می‌توانید از آن سوی رود کورا بر فراز این قلعه حرکت کنید.

 

نکاتی دیگر درباره سفر به تفلیس

در سفر به تفلیس حتما غذاهای مخصوص این کشور مانند خینکالی را تجربه کنید. غذاهای گرجی ترکیبی از غذاهای قفقازی و اروپایی است و خمیر نان در آن نقش پررنگی دارد. شما می‌توانید در بازارهای سنتی مانند بازار «میدان بازار» یا مراکز خرید مدرن تفلیس مانند تفلیس مال، ایست پواینت و لیلو هم بگردید و کالاهای سنتی و صنایع دستی این کشور را تهیه کنید. تفلیس از حمل و نقل عمومی نسبتا خوبی برخوردار است و می‌توانید از مترو و اتوبوس آن به خوبی استفاده کنید.

 

چگونه ارزانترین بلیط هواپیما تفلیس را تهیه کنیم؟

کسانی که قصد سفر به گرجستان و شهر تفلیس را دارند، سفر با هواپیما را به دیگر روش‌ها ترجیح می‌دهند. ولی برای خرید بلیت هواپیما، سایت های فروش اینترنتی بلیط هواپیما و آژانس های مسافرتی گوناگونی در حال فعالیت هستند و هر کدام قیمت های متفاوتی به شما عرضه می‌کنند. اما در میان این همه سایت مختلف چه طور می‌توان ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا کرد؟ طبیعتا هیچ کس این فرصت را ندارد تا مدت طولانی را در اینترنت به دنبال بلیط هواپیما بگردد. پس راه حل چیست؟ سفرمارکت که یک موتور جستجو بلیط هواپیما و تور مسافرتی است، این مساله را حل کرده است. این موتور جستجو قیمت‌های عرضه شده توسط سایت‌ها و آژانس‌های مختلف را در یکجا گردآوری کرده و به شما نمایش می‌دهد. در نتیجه دیگر نیازی نیست برای پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان تهران تفلیس در بین سایت های مختلف بگردید. همه قیمت ها در یکجا برای شما در دسترس است و می‌توانید با مقایسه آنها در یک نگاه، بهترین و ارزانترین بلیط تفلیس را تهیه کنید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید