ترامپ باز هم درباره ایران توهم زد

[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از فکت بیس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان گردهمایی که در شهر «تولسا» ایالت اوکلاهما برگزار شد بار دیگر به اظهارنظر درباره ایران پرداخت حال آنکه گفته‌هایش مثل همیشه ترکیبی از اتهام و توهم بود.

او در راستای بهره‌برداری انتخاباتی، دموکرات‌ها را به باج دادن به ایران متهم کرد و مدعی شد: اوباما –رئیس جمهور سابق آمریکا- به ایران یکصد و پنجاه میلیارد دلار پول داد آن هم به ازای هیچ و عجیب‌تر آنکه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون آن را با پول نقد پرداخت کرد و اکنون شاهد هستیم که آنها (ایران) اصلاً عملکرد خوبی ندارند.

وی در ادامه توهمات خود افزود: ایران بدجوری دلش توافق می‌خواهد. اما جان کری –وزیر خارجه اسبق آمریکا- و خیلی (دموکرات‌های) دیگر به آنها می‌گویند صبر کن چرا که اگر ترامپ ببازد، شما صاحب آمریکا می‌شوید. من هم اهمیتی نمی‌دهم. به آنها گفتم می‌توانیم منتظر بمانیم اما اگر ببرم، آن وقت باید بیش از آنچه که می‌توانستید، برای این توافق بپردازید.

وی همچنین مدعی شد که جو بایدن رقیب دموکراتش در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، عروسک خیمه‌شب بازی چین است. این در حالی است که او پیشتر هم ادعاهای مشابهی مبنی بر اینکه ایران و چین خواهان پیروزی بایدن در انتخابات هستند را مطرح کرده بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید