تاکنون وام ودیعه مسکن فقط به ۶۷۸ مستاجر رسید

[ad_1]

                          تاکنون وام ودیعه مسکن فقط به ۶۷۸ مستاجر رسید

به گزارش شفاف، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین آمار ثبت نام کنندگان در طرح اقدام ملی مسکن گفت: کل درخواست‌های ارسال شده یک میلیون و ۴ هزار و ۵۹ مورد و کل رد شده‌ها ۹۶ هزار و ۵۸۳ نفر بوده است.

او ادامه داد: کل افتتاح حساب‌ها ۶۵ هزار و ۲۰ مورد بوده و البته ۳۸۸ نفر هم در انتظار افتتاح حساب هستند.

وزیر راه و شهرسازی درباره مبلغ آورده متقاضیان هم گفت: تاکنون مبلغ آورده متقاضیان ۱۳ هزار و ۹۵۷ میلیارد ( ۱۳,۹۵۷,۰۲۰,۶۹۸,۱۶۸ ) ریال بوده و تعداد متقاضیانی که آورده را واریز کرده‌اند هم ۳۴ هزار و ۱۴۱ نفر بوده است.

اسلامی درباره تعداد پروژه‌های تعریف شده طرح اقدام ملی مسکن هم گفت: ۲۷۴ پروژه تاکنون تعریف شده و تعداد واحد‌های تعریف شده هم به ۵۰ هزار و ۷۵۱ واحد مسکونی رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن به تازگی شروع شده است، گفت: هم اکنون دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن با اتصال سامانه‌ای بانک‌ها به وزارت راه و شهرسازی به صورت تصاعدی در حال رشد است و به یک جریان پایدار تبدیل شده است. بر این اساس مردم می‌توانند به سرعت مدارک و اطلاعات خود را تکمیل کنند و در مقابل بانک‌ها هم در حال واریز تسهیلات به حساب مردم هستند.

او درباره آخرین آمار درباره طرح ودیعه مسکن تا ۱۴ شهریور ماه گفت: کل پیامک‌های دریافتی ۲ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۱۱ مورد بوده و کل پیامک‌های دریافتی با کدملی صحیح یک میلیون و ۸۱۹ هزار و ۷۴۱ پیامک (۷۷.۸۰ درصد از کل پیامک‌های دریافتی) بوده است.

اسلامی تصریح کرد: تعداد کل تکمیل درخواست‌ها ۴۱۳ هزار و ۸۹ مورد بوده یعنی ۲۲.۷۰ درصد از پیامک‌ها صحیح بوده است.

او همچنین درباره تعداد پیامک‌های رد شده هم گفت: ۵۱ هزار و ۵۱۳ (۱۲.۴۷ درصد) از درخواست رد شده است.

وزیر راه و شهرسازی درباره تعداد مشمولان این واحد‌ها هم گفت: ۳۳۳ هزار و ۴۴۲ نفر (۸۰.۷۲ درصد) تکمیل درخواست شده‌اند.

اسلامی درباره تعداد متقاضیانی که در فهرست ذخیره و کسانی که در اولویت دوم قرار دارند، گفت: ۲۶ هزار ۹۴۱ متقاضی در این فهرست قرار دارند که ۶.۵۲ درصد را شامل می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره تعداد متقاضیان معرفی شده به بانک‌ها هم گفت: ۶۲ هزار و ۱۸ نفر (۱۸.۶۰ درصد) از مشمولان بوده‌اند و تعداد تشکیل دهندگان پرونده در بانک هم یک هزار و ۶۱۳ نفر (۰.۴۸ درصد) از مشمولان هستند.

اسلامی گفت: مجموع مبلغ وام مصوب ۱۷ هزار و ۵۰۹ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال بوده و مبلغ وام پرداخت شده ۱۰۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان تصریح کرد: تعداد متقاضیانی که تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند، تاکنون ۶۷۸ مستاجر (۰.۲ درصد از مشمولان) بوده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید