بررسی گزینه‌های مختلف برای تعیین تکلیف اینترنت شبکه شاد

[ad_1]

به گزارش شفاف، محمود حبیبی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در گفت و گویی، درباره وضعیت اینترنت شبکه شاد برای سال تحصیلی آینده بیان کرد: گزینه‌های مختلفی برای تعرفه اینترنت شبکه شاد در حال بررسی است که تا آخر این هفته بعد از توافق با شورای عالی فضای مجازی نهایی می‌شود.

او از جمله گزینه‌های پیشنهادی برای این شبکه را تعیین الگوی مصرف برای کاربران، رایگان شدن اینترنت و کاهش میزان تعرفه نسبت به شرایط عادی برشمرد که این موضوع نه تنها برای دانش آموزان بلکه برای دیگر کاربران شبکه شاد از جمله همه معلمان اعم از دولتی و غیردولتی مورد توجه قرار می‌گیرد. 

پیشنهاد آموزش و پرورش رایگان بودن اینترنت شاد است

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که با توجه به اصل ۳۰ قانون اساسی تحصیل باید رایگان باشد و با این وجود چرا اینترنت شبکه شاد رایگان نیست،‌گفت: همچنان پیشنهاد آموزش و پرورش به شورای عالی فضای مجازی رایگان شدن اینترنت شبکه شاد است، اظهار کرد:  در نهایت باید ببینیم در جلسه بعدی جمع بندی به چه نتیجه ای می‌رسد.

حبیبی درباره بهبود خدمات و امکانات شبکه برای نسخه IOS اظهار کرد:‌با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظر داریم تا دهم شهریور قابلیت‌های جدیدی برای نسخه‌های مختلف شبکه شاد را رونمایی کنیم که به بهبود عملکرد این شبکه کمک می‌کند.

او بیان کرد:‌ از جمله قابلیت‌های جدید اضافه شده به شبکه شاد سیستم حضور و غیاب،‌ ایجاد صفحه شخصی معلمان،‌ لایو هنگام تدریس،‌ آزمون‌ساز، پرونده الکترونیک دانش آموزان شامل اطلاعات دانش آموزان،‌فعالیت‌های پرورشی و مواردی از این دست است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید