با پلیس آمریکا منصفانه برخورد نمی‌شود

[ad_1]

به گزارش شفاف، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا چهارشنبه شب به‌طور تلویحی از قتل «ریشارد بروکس» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور حمایت کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «هیل»، ترامپ در مصاحبه با شبکه محبوبش «فاکس نیوز» گفت، با مأموران پلیس آمریکا «به طور منصفانه رفتار نمی‌شود».

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «فکر کردم که وضع وحشتناک بوده اما نباید در برابر مأمور پلیس مقاومت کنید».

وی افزود از وکیل «گرت رولف» پلیسی که بروکس را به قتل رساند گزارشی دریافت کرده است که در آن آمده است، «[این مأمور پلیس] صدایی شبیه شلیک اسلحه شنیده» و «این چیز جالبی است».

ترامپ گفت: «امیدوارم او به‌طور عادلانه محاکمه شود زیرا در کشور ما با پلیس برخورد عادلانه‌ای صورت نمی‌گیرد. اما باز هم می‌گویم نمی‌توانید به آن شکل در برابر مأمور پلیس مقاومت کنید».

هفته گذشته پلیس شهر آتلانتای آمریکا با شلیک کلت الکتریکی بروکس ۲۷ ساله ساکن این شهر را به قتل رساند.

طبق روایت اداره پلیس شهر آتلانتا، مأموران سعی کردند روی ریشارد بروکس یک آزمایش خواب آلودگی انجام دهند اما به دنبال ممانعت وی، ماموران تلاش کردند او را به زندان ببرند و کار به درگیری و استفاده ماموران از کلت الکتریکی کشید و بروکس بعد از این حادثه در بیمارستان درگذشت.

مرگ بروکس زمانی اتفاق افتاد که آمریکا به مدت دو هفته صحنه گسترده اعتراضات ضدنژادپرستی در واکنش به قتل «جورج فلوید» یک شهروند سیاه‌پوست آمریکایی دیگر بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید