با وحدت هر ناممکنی ممکن می شود

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، اسحاق جهانگیری، در توئیتی به مناسبت روز شنبه سالروز ⁧‫آزادی خرمشهر‬⁩ نوشت: (سوم خرداد) روزی که ملت مقاوم ما خونین شهرش را پس گرفت و حیات دوباره یافت. درس بزرگ آن روز را امروز هم بخوانیم: با ایمان و وحدت و همبستگی هر ناممکنی ممکن می شود.

چهارم آبان ماه سال ۵۹ و تنها پس از ۳۵ روز از هجوم ناجوانمردانه رژیم بعثی عراق به ایران، شهر خرمشهر که تا آن روز توانسته بود با ابتدایی‌ترین سلاح‌های جنگی برابر دشمن که با استفاده از مجهزترین سلاح‌های جنگی آن زمان به کشور ما یورش آورده بود ایستادگی و مقاومت کند، سقوط و به اشغال عراق درآمد.

فتح خرمشهر در چهار مرحله، که در نهایت به عملیات بیت‌المقدس ختم شد، صورت گرفت و نیروهای رزمنده ایرانی در ساعت ۳ بامداد ۱۰ اردیبهشت‌ماه سال ۶۱ عملیات خود را برای آزادسازی این شهر و دشت آزادگان آغاز و سرانجام نیز در سوم خرداد ماه همان سال با درهم شکستن مقاومت نیروهای عراقی، وارد این شهر شدند و خرمشهر آزاد شد.

وزارت دفاع: قدرت‌افزایی پیش برنده از راهبردهای پیروزی بخش ملت ایران در برابر استکبار است

وزارت دفاع در بیانیه ای به مناسبت گرامیداشت فتح خرمشهر اعلام کرد: وزارت دفاع با رصد دقیق تحولات جهانی و درک درست از توطئه های نظام استکبار بر این باور است که قدرت افزایی پیش برنده از راهبردهای پیروزی بخش ملت سرافراز ایران اسلامی در جهت تحقق اهداف متعالی اسلام است

در این بیانیه آمده است:

«سوم خرداد یکی از برجسته ترین جلوه های نصرت و معجزه الهی و یکی از مهمترین اوراق کتاب حماسه و سربلندی ملت سلحشوری است که در برابر تجاوز و زیاده خواهی نظام سلطه و ایادی  منطقه‌ای اش مردانه ایستاد و هرگز تن به ذلت و تسلیم نسپرد.

سوم خرداد و فتح خرمشهر آیینه گویایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه ملت ایران است.

فتح خرمشهر نماد و تبلور صف آرایی سازمان یافته در مقابل  تهاجم قدرتهای بزرگ استکباری علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بود و امروز با گذشت حدود ۴ دهه از آن پیروزی شیرین و تعیین کننده، بار دیگر نظام سلطه با آرایشی نوین و متمدنانه به رویارویی با ملت ایران اسلامی با هدف ضربه زدن به استقلال و آزادی کشورمان برآمده است.

بی تردید سوم خرداد و فتح خرمشهر با رهبری پیامبر گونه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)  یک حماسه ملی و دستاوردی سترگ است.

اگر حضور و اتحاد ملت در بسیج همگانی و حمایت قاطع آنها از نیروهای مسلح و رزمندگان جان برکف نبود،  بی شک آن حماسه و پیروزی تحقق نمی یافت و به حق پاسداشت روز سوم خرداد گرامیداشت همبستگی و اتحاد ملی و همدلی همه آحاد ملت در کنار رهبری فرزانه و الهی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه بود.

امروز نیز با گذشت ۴ دهه از آن دستاورد بزرگ و پیروزی تاریخی، ملت ایران توانسته است با رهبری های داهیانه و حکیمانه خلف صالح آن امام عظیم الشان مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی ) و بصیرت و آگاهی مثال‌زدنی خود با اراده های پولادین و نگاهی دشمن شناسانه به توطئه ها، فتنه ها و دسیسه های جبهه شیطانی استکبار را شناخته و بر آن غلبه یابد.

امروز فتح خرمشهرها و شکست متجاوزان در عرصه جنگ نرم و تحریم های ظالمانه نیازمند هشیاری، بیداری، دشمن شناسی و شناخت ترفندهای گوناگون جبهه عظیم دشمنان علیه انقلاب اسلامی است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با رصد دقیق تحولات جهانی و درک درست از ترفندها و توطئه های نظام استکبار بر این باور است که ایستادگی و مقاومت تمام‌عیار با تکیه  بر توانمندی های سرشار داخلی، قطع امید از بیگانگان و بد اندیشان، تبعیت از تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری، اتحاد و همبستگی ملی، امید به آینده ای روشن، دوری از تفرقه و چند دستگی و قدرت افزایی پیش برنده از راهبردهای پیروزی بخش ملت سرافراز ایران اسلامی در جهت تحقق اهداف متعالی است.

صنعت دفاعی با رویکرد انقلابی متخصصین متعهد و جهادی خود، همانگونه که در طول چهل سال اخیر تنها به پیشرفت و شکستن سد تحریم ها و تقویت بنیه دفاعی کشور اندیشیده است امروز نیز با همتی والا و شتابی مضاعف،  تقویت و پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مسلح مقتدر ایران اسلامی را در جهت حفظ و ارتقاء قدرت بازدارندگی  فعال، سرلوحه حرکت خود قرار داده است.
 
وزارت دفاع و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با توجه به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، با تمام توان از جبهه مقاومت دفاع و بر اقتدار خود خواهند افزود؛ چرا که با دشمن بی منطق و زورگو جز با اقتدار و از موضع قدرت نمی‌توان سخن گفت.

ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم.»

۲۷۲

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید