بازگشایی تمرینات ورزشی در شهر‌های وضعیت سفید

[ad_1]

به گزارش شفاف، مهدی علی نژاد در پایان جلسه ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ابلاغیه و مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد در تمامی شهر‌های سفید، تمامی رشته‌های ورزشی اعم از باشگاه‌ها و استخر‌ها بازگشایی شوند.

وی ادامه داد: در شهر‌های با وضعیت زرد از نظر شیوع ویروس کرونا، فعالیت استخر‌های روباز، ورزش‌های انفرادی کم برخورد و با برخورد متوسط از جمله رشته بدنسازی و پرورش اندام بازگشایی می‌شوند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در شهر‌های قرمز فعالیت باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام، رشته‌های انفرادی کم برخورد و برخورد متوسط در صورت تایید مجموعه بهداشتی و درمانی شهرستان مربوطه و دفاتر بهداشتی یا معاونت‌های بهداشتی ذی ربط در دانشگاه‌های علوم پزشکی بازگشایی صورت می‌گیرد و تصمیم گیری در این خصوص منوط به نظر مقامات حوزه بهداشت و درمان است.

علی نژاد با بیان اینکه رشته‌های پر برخورد انفرادی همانند کشتی و رشته‌های ورزش‌های رزمی که برخورد در آن‌ها وجود دارد در شهر‌های با وضعیت زرد و قرمز اجازه فعالیت نخواهند داشت، گفت: استخر‌های روباز و سرپوشیده در شهر‌های قرمز تعطیل خواهند بود و استخر‌های سرپوشیده در شهر‌های با وضعیت زرد کماکان تعطیل خواهند بود.

وی افزود: وضعیت شهر‌های کشور از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال پایش است و اگر شهری با تغییر وضعیت از قرمز به زرد یا از زرد به سفید و یا بالعکس رخ دهد، تصمیمات جدید بهداشتی در خصوص وضعیت فعالیت‌ها و اماکن ورزشی اتخاذ خواهد شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تصمیم مربوطه با توجه به شرایط هر شهر و اعلام‌های دوره‌ای از سوی وزارت بهداشت است، اظهار کرد: همکاری مناسبی بین وزارتخانه‌های بهداشت و ورزش صورت گرفت و همین مسئله موجب شد تا تعطیلی‌های به موقعی را شاهد باشیم و در حال حاضر نیز بازگشایی‌های به موقعی خواهیم داشت تا اقتصاد ورزش آسیب نبیند و بتوانیم ضمن حفظ سلامت مردم اقتصاد ورزش را نیز داشته باشیم.

علی نژاد ادامه داد: این بازگشایی‌ها منوط به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است که در سایت فدراسیون پزشکی ورزشی موجود است و باشگاه‌ها ملزم به رعایت آن هستند و نظارت دقیقی باید از سوی هیئت‌های پزشکی ورزشی استان‌ها مدنظر قرار گیرد تا سلامت ورزشکاران به خطر نیوفتد.

وی در پایان گفت: بدیهی است حضور افراد مشکوک به ویروس کرونا در فضای باشگاه‌ها چه به عنوان ورزشکار و چه به عنوان کارکنان باشگاه‌ها ممنوع است و در عین حال تمامی کارکنان باشگاه‌ها قبل از بازگشایی باید تست بدهند تا احیانا به ویروس آلوده نباشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید