انجام جراحی‌های زیبایی بر اساس رعایت پروتکل‌های خاص

[ad_1]

به گزارش شفاف، علی بیژنی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با بیان اینکه در حال حاضر انجام جراحی‌های پلاستیک و زیبایی در کشور بر اساس رعایت پروتکل‌های خاص انجام می‌گیرد، اظهار کرد: اگر تمام پروتکل‌های لازم رعایت شده و بیمار بعد از عمل موازین لازم را رعایت کند خطر انتقال کرونا بسیار کم خواهد شد. با این وجود جهت پیشگیری هرچه بیشتر از کرونا، بیماران تا حد امکان انجام جراحی‌های زیبایی را به تعویق بیندازند. حدود ۴ ماه است که ایران درگیر شیوع کرونا شده که این بیماری چند ماه قبل در کشور چین بروز یافت و در حال حاضر جامعه جهانی گرفتار ویروس کووید ۱۹ شده است.

او با اشاره به اینکه هنوز درمان نهایی برای مقابله با ویروس کووید ۱۹ در جهان ارائه نشده است، گفت: از زمان بروز و همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ در جهان بسیاری از کشور‌ها انجام جراحی‌های غیر اورژانس را متوقف کردند که این موضوع در کشور ما نیز مدنظر قرار گرفت، ولی از ابتدای خرداد وزارت بهداشت مجوز انجام جراحی‌های غیر اورژانسی از جمله جراحی‌های پلاستیک و زیبایی را ارائه کرد.

این عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ادامه داد: در حال حاضر انجام جراحی‌های پلاستیک و زیبایی در کشور بر اساس رعایت پروتکل‌های خاص انجام می‌گیرد و حتماً بیمار قبل از انجام جراحی باید سی تی اسکن ریه و تست کرونا را انجام دهد، همچنین پیشینه خانوادگی فرد در ابتلا به کرونا و آزمایشات خاص بر روی آن صورت می‌گیرد.

بیژنی بیان کرد: جامعه جهانی قطعا در آینده نه چندان دور برخورد قاطعی با ویروس کووید ۱۹ خواهد داشت و این بیماری مانند وبا و طاعون درمان خواهد شد، ولی تا رسیدن به این زمان باید تمهیدات و پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود تا افراد کمتری در معرض خطرات ناشی از این بیماری باشند.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: بنده به شخصه در حال حاضر معتقد به انجام جراحی پلاستیک و زیبایی که نوعی جراحی غیر ضروری به شمار می‌رود نیستم و به نظرم باید در این زمینه جهت پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا ملاحظاتی در نظر گرفت و تا مشخص شدن وضعیت بیماری کرونا در زمینه درمان بیماران متقاضی جراحی پلاستیک دست به عصا حرکت کرد. البته اگر تمام پروتکل‌های لازم رعایت شود و بیمار بعد از عمل موازین لازم را رعایت کند خطر انتقال کرونا بسیار کم می‌شود.

او بیان کرد: البته هرچند که آمار مراجعان و افراد متقاضی جراحی پلاستیک و زیبایی در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل بسیار کاهش یافته است، ولی باید آگاهی‌های لازم نیز جهت پیشگیری از کرونا هرچه بیشتر به مردم ارائه شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید