استفاده از خواص ضد میکروبی نقره برای تصفیه آب

[ad_1]

به گزارش شفاف، دانشمندان از خواص ضدمیکروبی نقره برای تصفیه آب استفاده کردند که تهیه نانو کامپوزیت نقره برای بررسی خواص ضد باکتریایی آن و حذف آلاینده‌های آب هدف آن‌ها از انجام این طرح بود. این طرح پژوهشی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط محققان پژوهشکده زیست فناوری و مهندسی اصفهان انجام شد. «تهیه نانوکامپوزیت مغناطیسی نقره با ساختار Co۰.۷Zn۰.۳Fe۲O۴@[email protected] به منظور استفاده از خاصیت ضدباکتری آن در فرایند تصفیه آب» عنوان این طرح پژوهشی است.

سید امیر حسین جلالی مجری این طرح پژوهشی گفت: در این طرح از کامپوزیت با هدف پوشش دهی نقره استفاده شد تا خواص ضد میکروبی نقره حفظ شود و در محیط آبی کاربرد داشته باشد. همچنین با پوشش دهی نانو اثرات باکتری کشی و ضد عفونی کنندگی از خود بروز می‌دهد.

او بیان کرد: از سویی در این طرح از آهن استفاده شده است. آهن خاصیت مغناطیسی دارد و با ایجاد میدان مغناطیسی باعث جمع آوری آلاینده‌ها می‌شود.

کاربرد نتایج این تحقیق ابتدا از بین بردن پاتوژن‌های بیمار‌ی‌زای آب برای تصفیه آب و در نهایت تعمیم این خاصیت در زمینه پزشکی، تولید نانودارو‌ها یا طراحی دارو و حتی تصفیه پساب‌های صنعتی و بیمارستانی می ­تواند باشد.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید