ارتقای اینترنت دانشگاه امیرکبیر برای آموزش مجازی در ترم جدید

[ad_1]

سیاوش خرسندی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در گفت و گویی، درباره روند آموزش‌ها در ترم جدید  با اشاره به نامشخص بودن وضعیت کشور از نظر ویروس کرونا در ترم آینده اظهار کرد: بنابراین برای این موضوع هنوز تصمیم گیری نشده است؛ البته ۳ سناریو برای برگزاری آموزش‌ها در ترم آینده داریم.

او ادامه داد: دانشگاه صنعتی امیر کبیر این سناریوها را به شکل حضوری، مجازی یا ترکیبی از این دو مد نظر قرار داده است و بیشتر احتمال دارد آموزش‌های دانشگاه ما به صورت ترکیبی ارائه شود، اما تاکنون در خصوص این موضوع به علت ویروس کرونا تصمیم نهایی گرفته نشده است.

خرسندی تصریح کرد: از آن جایی که در بحث آموزش‌ها اولویت اصلی و اول دانشگاه توجه به سلامت جسمانی دانشجویان، کارکنان و استادان است؛ بنابراین ممکن است در ترم آینده نقش آموزش‌های مجازی را برجسته‌تر کنیم و آموزش‌های حضوری در حداقل قرار بگیرند.

او با بیان اینکه در صورت بهتر شدن شرایط، آموزش‌ها به صورت حضوری خواهد بود، تاکید کرد: در نظام آموزشی و پژوهشی آموزش‌های حضوری نتایج بهتری به همراه خواهند داشت و از دیدگاه  دانشجویی تلاش خواهیم کرد تا امکانات و مقدمات لازم از قبیل خوابگاه و سایر موارد را فراهم کنیم؛  با هرکدام از مدل‌های آموزشی می‌توانیم توانایی‌های خود را به نمایش بگذاریم و برای حضور کامل دانشجویان در دانشگاه آمادگی داریم.

کمتر از ۵۰ درصد دانشجویان ترم گذشته خود را حذف کردند

خرسندی درباره حذف ترم برخی از دانشجویان با توجه به ویروس کرونا در کشور گفت: دانشجویانی که در دوره پژوهش بودند به حذف ترم گذشته خود با توجه به ویروس کرونا اقدام کردند که تعدادشان کمتر از ۵۰ نفر بود؛ حذف ترم دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تاثیر جدی در کارشان نخواهد گذاشت؛ چرا که کار پژوهش آنان تا حدودی جلو رفته و متوقف نشده است.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر با اشاره به وضعیت اینترنت دانشجویان اظهار کرد: در ابتدای ترم گذشته و مجازی شدن آموزش‌ها ارتقای ۴ برابری در پهنای باند دانشگاه در نظر گرفته شد و سرعت اینترنت دانشگاه از ۱۵۰ مگابایت به ۶۰۰ مگابایت افزایش پیدا کرد.

برقراری ارتباطات ویدیوئی با ارتقای اینترنت دانشگاه

خرسندی در پایان یادآوری کرد: قصد ارتقای اینترنت دانشگاه را برای ترم آینده داریم تا در صورت مجازی شدن آموزش‌ها امکان برقراری ارتباطات ویدیوئی را تقویت کنیم؛ چرا که در ترم گذشته این اقدام با محدودیت و مشکل بود همچنین  مرکز انفورماتیک دانشگاه صنعتی امیر کبیر قصد رفع این معضل را دارد تا دانشجویان و استادان به راحتی از آموزش‌ها استفاده کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید