آمریکا برای سرنگونی قدرت‌ها در زمان جنگ سرد ۷۰ عملیات نظامی انجام داد

[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری «تاس»، “میخائیل اولیانوف” نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین، از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایالات متحده در طول سال‌های جنگ سرد، 70 عملیات نظامی با هدف سرنگونی رژیم‌ها در کشورهای مختلف را اجرا کرده است.

این دیپلمات بلندپایه این مسئله را با استناد به اطلاعات تحلیلگران غربی در شرایط اظهارات دائم مقامات آمریکایی درباره “دخالت روسیه” در روند انتخابات در ایالات متحده بیان کرده است.

اویانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: «مقامات واشنگتن تقریباً به موضوع “دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده” وسواس پیدا کرده‌اند. این در حالی است که حتی خود تحلیلگران غربی تخمین زده‌اند که تنها در طول دوران جنگ سرد، ایالات متحده 64 عملیات پنهانی و شش عملیات نظامی مشخص برای تغییر رژیم‌های نامطلوب برای واشنگتن را در کشورهای مختلف جهان اجرا کرده‌اند.»  

سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده، روسیه را به مداخله در روند انتخابات آمریکا در سال 2016 متهم می کنند. تحقیقاتی درباره این تلاش ادعا شده، به‌خصوص وجود توطئه‌ای بین مقامات روسیه و دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه که بعداً رئیس جمهوری آمریکا شد، تقریباً دو سال توسط “رابرت مولر” دادستان ویژه آمریکا انجام شد که در پایان، مولر اعتراف کرد که هیچ توطئه‌ای وجود نداشته است.

مقامات مسکو بارها ادعاهای مطرح شده درباره تلاش روسیه در جهت تأثیرگذاری بر روند انتخابات در ایالات متحده را تکذیب کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید